PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport
Gorące newsy

Więcej miejsc w pociągach PKP Intercity na Wszystkich Świętych

PKP Intercity wzmacnia pociągi na Wszystkich Świętych i okoliczne dni

PKP Intercity wzmacnia pociągi na Wszystkich Świętych i okoliczne dni. Więcej wagonów przewidziano w między innymi w pociągach jadących z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania i Szczecina. Przypominamy również, że w nocy z soboty na niedzielę, w ostatni weekend października 2022 r. nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy, a co za tym idzie, kursujące w nocy pociągi PKP Intercity będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji.

PKP Intercity wzmacnia połączenia na Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych i okolice tego dnia to czas wzmożonego ruchu kolejowego. Aby zapewnić bezpieczną, komfortową i sprawną podróż, PKP Intercity w miarę możliwości wzmacnia popularne pociągi dodatkowymi wagonami na Wszystkich Świętych i okolice tego dnia. Obecnie od piątku 28 października do środy 2 listopada przewoźnik planuje wydłużyć 155 pociągów o 258 wagonów. Więcej wagonów przewidziano w między innymi w pociągach jadących z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania i Szczecina.

Wcześniejsze informacje o zwiększonym zainteresowaniu niektórymi połączeniami pozwalają lepiej dostosować pociągi do rosnącej liczby pasażerów, dlatego PKP Intercity zaleca wcześniejszy zakup biletu. Przewoźnik przekonuje, że na bieżąco monitoruje i analizuje sprzedaż biletów, a w razie potrzeby i możliwości kolejne składy zostaną wzmocnione dodatkowymi wagonami.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Dziś zmiana czasu. Pociągi Intercity będą mieć godzinny postój

Pociągi PKP Intercity będą mieć godzinny postój

W nocy z 29 na 30 października 2022 o godzinie 3:00 nastąpi zmiana czasu letniego na zimowy, poprzez cofnięcie wskazówki zegara na godzinę 2:00. Zmiana czasu będzie skutkować wprowadzeniem specjalnego rozkładu jazdy, a kursujące w nocy pociągi PKP Intercity będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji. Podobną praktykę stosują inne firmy kolejowe w kraju i Europie, na przykład w Niemczech czy we Francji.

Przejście z czasu środkowoeuropejskiego letniego (CLSE) na środkowoeuropejski czas zimowy (CSE) ma miejsce w ostatni weekend października w prawie 70 krajach na całym świecie. W Polsce jest realizowane na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów. Informacje o dokładnych godzinach kursowania pociągów w nocy z 29 na 30 października br. rok można uzyskać między innymi pod numerem 703 200 200 (opłata abonamentowa 1,29 zł brutto) oraz u drużyn konduktorskich, które obsługują pociągi w noc przejściową.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

PKP Intercity kupuje lokomotywy hybrydowe za pół miliarda zł!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button