E-commerce

Słabe prognozy Amazon! Ogromny spadek akcji!

Akcje Amazona spadły aż o 21% po godzinach w czwartek po tym, jak ogłoszono, że prognozowane koszty giganta e-commerce mogą zniweczyć jego zysk w bieżącym kwartale, ponieważ wczesny marketing świąteczny nie zwiększa wzrostu sprzedaży, a koszty pracy i dostawy nadal rosną. Słabe prognozy Amazona dołączyły do serii słabych raportów kwartalnych od spółek Big Tech, które też spowodowały spadek akcji na nowojorskiej giełdzie.

Słabe prognozy Amazon powodują spadek akcji

Według danych IBES z Refinitiv, sprzedaż netto Amazon wyniosła 127,1 mld dolarów w trzecim kwartale zakończonym 30 września, co oznacza kwotę niższą od oczekiwań analityków, które były na poziomie 127,46 mld dolarów. To przyzwoity wynik, ale większym problemem są słabe prognozy Amazon, które spowodowały spadek akcji firmy. W kwartale świątecznym największy na świecie sprzedawca internetowy prognozuje bowiem sprzedaż netto na poziomie od 140 do 148 mld dolarów, co jest kwotą znacznie niższą w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 155,15 mld dolarów.

Amazon wyszedł i poinformował, że spodziewa się, że przychody w czwartym kwartale będą poniżej oczekiwań i wzrosną tylko o 2% do 8% w tym nadchodzącym sezonie świątecznym. Wchodząc w sezon świąteczny można by się spodziewać, że konsument będzie kupować więcej. To jest ogromna czarna chmura na akcjach Amazon, co daje wrażenie, że nie są tak dobrze pozycjonowane – stwierdził Daniel Morgan z Synovus Trust.

Czytaj też: Amazon zawiesza testy robota dostawczego Scout

Rozczarowanie prognozami Big Tech

Ponad 200 miliardów dolarów wartości amerykańskiej giełdy poszło z dymem w przedłużonym handlu w czwartek, po tym jak słabe prognozy Amazon dołączyły do serii słabych raportów kwartalnych od spółek Big Tech, które też spowodowały spadek akcji na nowojorskiej giełdzie. Akcje Amazona spadły o 21%, pozbywając się ponad 190 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej.

Wielkie firmy technologiczne nie są odporne na spowolnienia w gospodarce, zwłaszcza jeśli są napędzane przez konsumentów – powiedział Rick Meckler, partner w Cherry Lane Investments.

Jeśli spadek Amazona po godzinach znajdzie odzwierciedlenie w piątkowej sesji giełdowej, będzie to najgłębsza jednodniowa strata od 2006 roku. Czwartkowe spadki były również następstwem rozczarowujących wyników Meta, które wcześniej spowodowały spadek akcji o 25%. Czwartkowy spadek spowodował, że wartość rynkowa akcji Meta wynosi około 260 miliardów dolarów.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Amazon złamał prawo? Może zapłacić miliard dolarów kary!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button