Magazyny

Rohlig Suus Logistics otrzymał międzynarodowy certyfikat systemu jakości IFS Logistics

Operator Rohlig Suus Logistics został wyróżniony certyfikatem IFS Logistics przyznanym oddziałowi w Konstantynowie Łódzkim. To ważne odznaczenie dla firm logistycznych, których działalność skupia się m.in. w branży spożywczej. 

Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim wyróżniony

Oddział Rohlig Suus Logistics w Konstantynowie Łódzkim został wyróżniony certyfikatem IFS Logistics. To międzynarodowe odznaczenie jest dowodem na utrzymanie wysokich standardów w zakresie magazynowania i transportu żywności. 

System IFS Logistics dotyczy firm rozwijających się w branży logistycznej i obejmuje podmioty odpowiedzialne za transport i przechowywanie żywności. To również potwierdzenie, że dane przedsiębiorstwo spełniło międzynarodowe standardy i regulacje dot. składowania i magazynowania materiałów wykorzystywanych do produkcji żywności, w tym również opakowań oraz produktów niespożywczych.

Zobacz także: Terminal intermodalny „Brama Wschód-Zachód” uruchomiony

Jakub Mikołajczyk Dyrektor oddziału Łódź, ROHLIG SUUS Logistics powiedział, że certyfikat potwierdza wysokie standardy, które stara się utrzymywać przedsiębiorstwo. Dodał, że bezpieczeństwo żywności pozostaje priorytetem dla całej branży, a także zobowiązaniem wobec klienta końcowego. Tym samym przed operatorami logistycznymi stawiane są wysokie wymagania dotyczące standardów i norm w zakresie magazynowania oraz transportu produktów. Poinformował również, że certyfikat potwierdza, że standardy oraz infrastruktura oddziału w Konstantynowie Łódzkim gwarantują najwyższe bezpieczeństwo i przejrzystość realizowanych procesów.

Zobacz także: Recesja w strefie strefie euro pewna. Nastroje w przemyśle na dnie

Wdrażanie standardu IFS Logistics

Jak przypomniano w komunikacie prasowym, wdrażanie standardu IFS Logistics wiąże się z koniecznością zastosowania wielu rozwiązań w obszarze magazynowania, a także transportu. Niezbędne jest m.in. wprowadzenie monitoringu w magazynach z żywnością, procedur dot. higieny w obiektach oraz przeszkolenie pracowników w zakresie standardów IFS oraz HACCP. 

Co więcej, firma odznaczona certyfikatem musi utrzymywać wysoki standard przez cały okres działalności oraz regularnie przeprowadzać audyty weryfikujące, których zadaniem jest potwierdzenie, że system logistyczny jest zarządzany poprawnie. 

Rohlig Suus Logistics to jeden z największych operatorów w Europie Centralnej. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. 

Rohlig Suus Logistics otworzy pierwszy magazyn w Czechach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button