DrogowyTransport

DHL Freight otwiera nowy terminal towarowy w Marsylii

DHL Freight otwiera hub w Marsylii, który ma być odpowiedzią na wymagania francuskich klientów oraz bramą do rynku tunezyjskiego. 

Rozwój infrastruktury logistycznej we francuskim mieście

DHL Freight otworzył nowy terminal w Marsylii o powierzchni przeładunkowej 3204 m2. Projekt uwzględnia 35 bram. Nowy europejski hub będzie oferował konsolidację i dekonsolidację przesyłek drobnicowych. Terminal w Marsylii, ma łączyć ze sobą Europę i Afrykę. Co więcej, ma być bramą do rynku tunezyjskiego.

Zobacz także: DHL Express testuje w pełni elektryczny samolot „Alice”

Według planów panele fotowoltaiczne mają pokryć przynajmniej 30% powierzchni dachu, dostarczając niezbędną energię do funkcjonowania obiektu. Operator wprowadził niedawno także usługę GoGreen Plus, która pozwala na zmniejszenie emisji CO2 w transporcie drogowym, w ramach inwestycji w inwestując w technologie nisko- i zeroemisyjne, takie jak pojazdy elektryczne i paliwa alternatywne, biogaz, czy hydrorafinowany olej roślinny do transportu liniowego oraz usług odbioru i dostawy. Ta nowa usługa jest również dostępna dla klientów w Marsylii i całej Francji. Zainstalowano także dedykowaną do obsługi operacji cross-dockingowych platformę o powierzchni 3600 m2. Nabrzeża dedykowane cyklom przyjazdów i odjazdów samochodów ciężarowych w ciągu dnia są przede wszystkim bardziej przyjazne dla środowiska.

Zobacz także: „Niezniszczalna” produkcja znowu zaskoczyła ekonomistów

DHL Freight otwiera nowy hub w Marsylii

Inwestycja została ukończona już w maju tego roku. DHL Freight w Marsylii zainwestował ponad 4 mln euro. Oddział w Marsylii jest nastawiony na przepływy krajowe (Lyon, Paryż, Clermont-Ferrand, Bordeaux, Marne La Vallée) oraz na rosnący udział afrykańskich firm. Udział tunezyjskich firm ma stanowić nawet 30% działalności oddziału. Operacjami z nowymi partnerami są zainteresowane przedsiębiorstwa takie jak Macopharma, Dectahlon, Sagemcom czy Eurocykle.

Emmanuel Fleury, Dyrektor Logistyki Grupy Sagemcom wyjaśnia:

Mamy sześć własnych fabryk na świecie, w tym dwie w Tunezji w Ezzahra i Ben Arous. Nasze dostawy pochodzą z Azji i Europy, są grupowane w Marsylii, zanim zostaną wysłane na przyczepach do Tunezji. Następnie gotowe produkty produkowane w Tunezji wracamy do klientów we Francji i Europie. Każdego tygodnia mamy przepływ ponad dwudziestu naczep w każdym kierunku.

Operatorzy przyznają, że są zainteresowani zmianą modalną ze względu na wzrost cen paliw, brak kierowców i floty.

W 2022 roku DHL Freight Europe planuje przekroczyć cel 5 miliardów euro, w tym 300 milionów euro obrotów dla Francji.

DHL Global Forwarding otwiera hub lotniczy w Johannesburgu w RPA

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button