DrogowyTransport

Elektryfikacja ciężarówek przyspiesza dzięki Siemens i Volta Trucks

Siemens i szwedzka firma Volta Trucks podpisały umowę o strategicznej współpracy

Siemens i Volta Trucks przyspieszają elektryfikację flot pojazdów ciężarowych. Obie firmy miałyby pomóc w promowaniu zeroemisyjnego transportu za pomocą gotowych flot e-trucków.

Siemens i Volta Trucks ogłosiły partnerstwo

Siemens i szwedzka firma Volta Trucks podpisały umowę o strategicznej współpracy. W ramach umowy strony będą oferować rozwiązania „pod klucz” w zakresie przejścia flot komercyjnych na zeroemisyjny transport miejski. Firmy transportowe mogą to osiągnąć w modelu Transportation as a Service, dzięki czemu można je wprowadzić przy minimalnych nakładach początkowych i bez specjalnego przygotowania technicznego.

Usługa obejmuje również ładowanie, modernizację obiektu i zarządzanie energią poprzez kompleksowe, zintegrowane funkcje. Dzięki strategicznej współpracy obaj dostawcy będą aktywnie zarządzać elektryfikacją flot, prowadząc klientów przez cały proces od planowania do wdrożenia. Siemens będzie zarządzał infrastrukturą ładowania i dystrybucji energii dla floty ciężarówek Volta Zero, pierwszego na świecie całkowicie elektrycznego 16-tonowego pojazdu użytkowego, w tym sprzętem i oprogramowaniem niezbędnym do jego obsługi.

Poprzez nasze partnerstwo z Volta Trucks zamierzamy współtworzyć rozwiązania z zakresu Transportation as a Service i zapewnić klientom Volta Trucks dłuższy czas pracy bez przestojów, zobowiązanie do niezawodności dzięki kontraktom opartym na wydajności oraz zmniejszone wydatki na energię. Ponieważ floty komercyjne starają się realizować cele zrównoważonego rozwoju i dostarczać opłacalne, solidne rozwiązania infrastrukturalne, cieszymy się, że możemy współpracować z Volta Trucks – powiedział Thomas Kiessling, dyrektor ds. technologii w Siemens Smart Infrastructure.

Volta Trucks

Czytaj też: Volta Trucks i DB Schenker zakończyli wspólne testy Volta Zero

Ciężarówki Volta Trucks

W trakcie projektowania i instalacji obaj partnerzy opracują rozwiązanie, które wykrywa i zarządza wszystkimi potrzebami energetycznymi magazynów ciężarówek, zwiększając moc ładunkową zgodnie z potrzebami miejsc w czasie rzeczywistym. W rezultacie zoptymalizowana infrastruktura ładowania będzie wysoce opłacalna, nie tylko w miejscu instalacji, ale także w całej flocie, ponieważ algorytmy ładowania pozwolą także na oszczędne zarządzanie kosztami energii na trasie i w ramach wymagań serwisowych.

Ciężarówki z napędem elektrycznym firmy Volta Trucks będą nie tylko bardziej zrównoważonym i opłacalnym rozwiązaniem, ale także bezpieczniejszym, chroniącym niechronionych użytkowników dróg, co poprawi stan środowiska w ośrodkach miejskich.

Cieszę się, że Volta Trucks będzie współpracować z Siemensem, aby wprowadzić wiodące w branży rozwiązania w zakresie infrastruktury ładowania dla naszych klientów korzystających z usługi Truck as a Service – dodał Essa Al-Saleh, dyrektor generalny Volta Trucks.

Czytaj też: Pierwszeństwo dla wchodzących na pasy działa świetnie. O 40% mniej zabitych

Volta Trucks rozpocznie produkcję seryjną pod koniec 2022 roku!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button