E-commerceLotniczyTransport

Amazon Air wynajmuje dziesięć samolotów Airbus A330-300F

Amazon Air zleci obsługę techniczną liniom lotniczym Hawaiian Airlines

Amazon Air wydzierżawi 10 samolotów Airbus A330-300 i zleci ich obsługę techniczną liniom lotniczym Hawaiian Airlines. To posunięcie ma na celu uzupełnienie floty prywatnych samolotów cargo, a także daje detaliście potencjalny udział w Hawaiian. Samoloty będą działać na rynku krajowym w USA i zastąpią starsze maszyny, które zostaną wycofane w miarę wygasania umów leasingowych z innymi dostawcami.

Amazon Air wynajmuje samoloty Airbus

Amazon Air zgodził się wydzierżawić od Altavair z siedzibą w Seattle 10 używanych samolotów Airbus A330-300s, doposażonych do przewożenia kontenerów cargo na głównym pokładzie. Firma zawarła również umowę z Hawaiian Airlines, które od kilkunastu lat mają w swojej flocie samolot pasażerski A330, aby obsługiwać frachtowce w jej imieniu.

10 samolotów zostanie przebudowanych z pasażerskich na towarowe przez Elbe Flugzeugwerke GmbH, spółkę Airbusa. EFW w ubiegłym roku zwiększyła zdolność do produkcji frachtowców A330 w odpowiedzi na silny popyt rynkowy.

Oczekuje się, że pierwszy z samolotów A330-300P2F dołączy do floty Amazon Air pod koniec 2023 roku. Według Hawaiian Airlines pozostała część wejdzie do służby w 2024 roku.

Amazon jest obecny na rynku samolotów cargo od ponad roku, aby bezpośrednio kontrolować przesyłki międzykontynentalne z Chin, które są obecnie przewożone przez zewnętrznych przewoźników ładunków oceanicznych i lotniczych. Samoloty te są dobrze przystosowane do długich, transoceanicznych lotów, ale Amazon wdroży je w USA obok swoich istniejących już Boeingów 767.

Czytaj też: Hongkong odnotowuje 25% spadek frachtu lotniczego

Hawaiian Airlines będą obsługiwać samoloty Amazona

Amazon Air ma w swojej flocie 110 samolotów średnio-szerokokadłubowych 767-300 i standardowych Boeingów 737-800, a także kilka turbośmigłowców ATR72-500. Samoloty są obsługiwane przez pięć linii lotniczych, w tym dwóch nowych dostawców — Sun Country i Silver Airways — które są głównie przewoźnikami pasażerskimi i nigdy nie latały dedykowanymi samolotami cargo do czasu zawarcia umów z Amazonem.

Amazon uruchomił własną linię lotniczą w 2016 r., aby szybciej przenosić produkty do centrów realizacji zamówień w Stanach Zjednoczonych i Europie. Linie lotnicze Hawaiian Airlines będą obsługiwać i latać samolotami A330 Amazona na podstawie amerykańskiego certyfikatu przewoźnika Hawaiian, dostarczając paczki do węzła Amazona w międzynarodowym porcie lotniczym Cincinnati / North Kentucky oraz na inne lotniska w swojej sieci.

Umowa o transporcie lotniczym z Hawaiian została zawarta na początkowy okres ośmiu lat, z opcjami przedłużenia umowy o dodatkowe pięć lat. Pozwala ona również Amazonowi na rozszerzenie liczby samolotów umieszczonych w Hawaiian w zależności od przyszłych potrzeb biznesowych.

Czytaj też: Pracownicy Amazon nie chcą się zrzeszać przeciw firmie

Air India chce kontrolować 30% rynku w ciągu 5 lat

.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button