DrogowyTransport

Hyundai Motor Company skończy współpracę z firmami oskarżonymi o zatrudnianie dzieci

Hyundai Motor Company zamierza zerwać współpracę z przedsiębiorstwami w Alabamie po tym, jak pojawiły się dowody wskazujące na to, iż zatrudniały one dzieci

Hyundai Motor Company zamierza zerwać współpracę z przedsiębiorstwami w Alabamie po tym, jak pojawiły się dowody wskazujące na to, iż zatrudniały one dzieci, które nie miały skończonych nawet 15 lat. Co więcej, koreański gigant motoryzacyjny ma zamiar przeprowadzić dokładną kontrolę całego swojego łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych pod kątem naruszania praw regulujących pracę nieletnich. 

SMART Alabama LLC oraz SL Alabama z poważnymi oskarżeniami

W lipcu agencja prasowa Reuters postanowiła rozpocząć śledztwo i przyjrzeć się firmie SMART Alabama LLC, która jest spółką zależną Hyundaia. Z ich dochodzenia wynikło, iż w tłoczni metalu znajdującej się na terenie stanu Alabama, a nałażącej do tej spółki na początku tego roku pracowała mająca 13 lat dziewczynka oraz dwaj jej bracia w wieku 12 i 15 lat. Przy czym żadne z nich nie chodziło do szkoły. Spółka miała, według doniesień Reutersa, korzystać z usług pośrednika pracy, który rekrutował pracowników wśród niepełnoletnich. Obecnie jej sprawą firmy zajmuje się Departament Pracy stanu Alabama wraz z agencjami federalnymi. 

Zobacz także: Hyundai współpracuje z Aramco. Celem opracowanie syntetycznego paliwa z CO2

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Co więcej, z przeprowadzonego przez Amerykański Departament Pracy (DOL) śledztwa wynikło, iż inna firma SL Alabama wykorzystywała pracę dzieci. Na terenie fabryki należącej do firmy zostali znalezieni pracownicy w wieku od 13 do 15 lat. Podobnie jak SMART Alabama LLC, firma korzystała z agencji pracy, która zatrudniała dzieci. Za łamanie praw dotyczących pracy nieletnich na firmę została nałożona grzywna w wysokości 30 tys. dolarów. 

Przy czym, co warto zaznaczyć, SL Alabama współpracowała z niektórymi znanymi na całym świecie markami. Na przykład dostarczała ona lusterka oraz światła do najważniejszego zakładu montażowego Hyundaia w Stanach Zjednoczonych! Ten znajduje się w Montgomery w Alabamie i wyprodukował roku ponad połowę z 738 tys. samochodów sprzedanych w Stanach Zjednoczonych w 2021 roku. Oznacza to, że koreański producent samochodów, który jasno deklaruje w swojej karcie praw człowieka, iż „praca dzieci jest zasadniczo zabroniona”, do produkcji swoich samochodów mógł pośrednio ją wykorzystywać.

Zobacz także: Polska modernizuje armię. PGZ z nową umową od Koreańczyków

Hyundai Motor Company postanowił naprawić sytuację

Po wyjściu opisanych przeze mnie faktów na jaw spółka ogłosiła podjęcie odpowiednich działań mających na celu naprawić sytuację. Po pierwsze Hyundai Motor Company ma zakończyć współpracę ze wszystkimi przedsiębiorstwami, które mogły wykorzystywać pracę dzieci. Do tego firma podjęła odpowiednie kroki mające na celu zapewnić, że do podobnej sytuacji w przyszłości więcej nie dojdzie. 

Po pierwsze, jak przekazał globalny dyrektor operacyjny Jose Munoz agencji prasowej Reuters, spółka zamierza przeprowadzić dokładnie przeanalizować cały swój łańcuch dostaw zlokalizowany w Stanach Zjednoczonych pod kątem pracy nieletnich. Do tego obiecał on, iż firma całkowicie zaprzestanie korzystać z usług agencji pracy w swoich zakładach leżących na południu USA. Choć, warto przy tym zaznaczyć, iż Munoz nie podał szczegółów dotyczących wspomnianych planów. Choćby nie określił on, jak długo ma zająć kontrola albo do kiedy zaprzestaną oni współpracować z pośrednikami na rynku pracy. 

Hyundai rozpoczyna budowę fabryki w USA. Za 5,5 mld dolarów!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button