PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyIntermodalnyTransport

Trans-Sped kupił trzydzieści siedem nowych DAF nowej generacji

Dostawca usług logistycznych Trans-Sped nabył 37 nowych, przyjaznych dla środowiska ciężarówek DAF za 3,5 mln euro (17 mln zł). Modele DAF XF i XG 480 spełniają normę Euro 6 i charakteryzują się niższym zużyciem paliwa niż poprzednie modele, a także większą kabiną sypialną i bardziej przestronną przestrzenią pasażerską.

Trans-Sped zakupił nowe ciężarówki DAF

Trans-Sped kupił 37 nowych, przyjaznych dla środowiska ciężarówek DAF. Nowa generacja ciągników siodłowych DAF XF i XG 480 charakteryzuje się niższym zużyciem paliwa niż poprzednie modele. Ponadto mają większą kabiną sypialną i bardziej przestronną przestrzeń pasażerską.

Trans-Sped stara się również złagodzić wzrost kosztów energii poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. W magazynach firmy wykorzystywane są już systemy pomp ciepła, a część energii dostarczanej do biur zapewniają panele słoneczne. W przyszłości to rozwiązanie ma zostać rozszerzone.

Czytaj też: Projekt Anubis przywróci drugie życie zużytym akumulatorom

Rosnące stawki frachtowe

W odpowiedzi na pytanie MTI, firma transportowa, która oferuje również usługi logistyczne, poinformowała, że rosnące ceny paliw i niedobory siły roboczej stanowią wyzwanie dla sektora, a największe braki kadrowe występują na stanowiskach magazynierów i kierowców.

Poinformowano, że ze względu na rosnące koszty operacyjne, cała branża przestawiła się na comiesięczne aktualizacje stawek frachtowych zamiast kwartalnych i półrocznych przeglądów. W przyszłym roku firma spodziewa się wzrostu stawek frachtowych o 12-15 proc. ze względu na rosnące opłaty drogowe, wzrost płac i inflację.

Firma Trans-Sped, założona w 1998 roku z siedzibą w Debreczynie, zajmuje się głównie przewozami drogowymi, które stanowią dwie trzecie jej przychodów. Działa również na rynku spedycji lotniczej i morskiej, a także w zakresie obsługi i budowy parków przemysłowych. W ubiegłym roku w Nagytarcsa otwarto magazyn o powierzchni 13 000 metrów kwadratowych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi e-commerce.

Czytaj też: Polska musi powiedzieć unijnym funduszom do widzenia!

Rynek ładowania pojazdów elektrycznych czeka ogromny wzrost!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button