LotniczyTransport
Gorące newsy

Piloci Eurowings rozpoczęli kolejny, tym razem trzydniowy strajk

Niespełna dwa tygodnie po tym, jak 24-godzinny strajk spowodował, że linia lotnicza pracowała z połowiczną wydajnością, piloci Eurowings Germany rozpoczęli kolejny strajk, tym razem trwający trzy dni. Pracownicy podjęli taką decyzję po nieudanych rozmowach przewoźnika ze związkiem zawodowym pilotów Vereinigung Cockpit (VC). 

Kolejny strajk pilotów Eurowings

Piloci Eurowings ogłosili kolejny, tym razem trzydniowy strajk. Od poniedziałku do środy załogi pokładowe związane z Vereinigung Cockpit będą protestować przeciwko złym warunkom pracy. Pomimo prób znalezienia rozwiązania przez obie strony, VC odrzucił nowy Ogólny Układ Zbiorowy Eurowings, uznając go za niewystarczający.

Główne żądania VC obejmują zmniejszenie obciążenia pracą załóg pokładowych poprzez ograniczenie czasu służby i wydłużenie przerw. Obecny Ogólny Układ Zbiorowy nie był aktualizowany od czasu jego wdrożenia w 2015 roku.

Związek zawodowy pilotów Vereinigung Cockpit, krytykuje praktykę Eurowings polegającą na przekraczaniu ustawowego czasu pracy argumentując, że jest ona w porządku jako wyjątek, ale w dłuższej perspektywie jest to znaczne obciążenie dla personelu. Związek zauważa, że ​​spór ten dotyczy zmniejszenia obciążenia pracą i że wynagrodzenie nie jest objęte tymi negocjacjami.

Ten strajk nie byłby konieczny, gdyby Eurowings negocjował z nami na równych zasadach. Niestety, wydaje się, że pracodawca chce grać na czas – napisał w oświadczeniu Matthias Baier, rzecznik prasowy i członek zarządu VC.

Czytaj też: Piloci Eurowings zapowiadają strajk w czwartek! Szykuje się chaos!

Odwołano 170 lotów Eurowings

Eurowings ostrzegło, że akcja protestacyjna zagraża przewoźnikowi, a Kai Duve, dyrektor finansowy linii lotniczych, twierdził na początku tego miesiąca, że ​​akcja wręcz „zagraża przyszłości Eurowings Germany”. Podczas strajku na początku tego miesiąca, problemy miało prawie 30 000 pasażerów, a linia lotnicza ograniczyła przepustowość o około połowę.

W poniedziałek odwołano około 170 lotów Eurowings. Ponad połowa ma się odbyć we wtorek i środę, choć Eurowings opublikuje pełny rozkład lotów, gdy będzie w stanie uwzględnić wszystkich pilotów zgłaszających się do służby. Pasażerom zaleca się sprawdzanie aktualnych informacji o statusie swoich lotów.

Eurowings głęboko ubolewa nad niedogodnościami dla pasażerów i robi wszystko, co możliwe, aby zminimalizować wpływ strajku na nich – skomentowała linia lotnicza.

Problemy przez strajk będą występować tylko w przypadku lotów obsługiwanych przez Eurowings Germany. Spółki zależne Eurowings Europe i Eurowings Discover nie są zaangażowane w akcję strajkową.

Czytaj też: Wielkie protesty we Francji przeciwko inflacji i kryzysowi klimatycznemu

Chińska firma Zongteng też uruchamia własną linię cargo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button