E-commerceLotniczyTransport

Chińska firma Zongteng też uruchamia własną linię cargo

Chińska firma Zongteng Group, główny dostawca transgranicznych usług magazynowych i logistycznych dla sprzedawców e-commerce, ogłosiła nabycie swojego pierwszego frachtowca cargo, aby pomóc klientom szybciej dotrzeć na globalne rynki.

Zongteng też uruchamia linię cargo

Chińska firma Zongteng Group z siedzibą w Shenzhen zakupiła używany frachtowiec cargo Boeing 777 Freighter, aby zwiększyć swoje możliwości w zakresie wypełniania magazynów. Strony internetowe śledzące loty pokazują, że samolot był wcześniej własnością China Cargo Airlines. Zongteng przekazał, że dużym samolotem towarowym będzie latał chiński startup Central Airlines. Loty odbywać się będą trzy do czterech razy w tygodniu z Shenzhen na Bliski Wschód i do Europy dla spółki zależnej YunExpress.

Początkowa trasa, która została zainaugurowana 30 września, łączy Shenzhen z Rijadem w Arabii Saudyjskiej. Rzecznik firmy powiedział, że w grudniu Zongteng uruchomi usługi na swojej głównej trasie, pomiędzy Shenzhen a paryskim lotniskiem Charles de Gaulle. W komunikacie zasugerowano, że usługi logistyki lotniczej ostatecznie obejmą również Amerykę Północną.

Zongteng w zeszłym roku odnotował sprzedaż brutto na poziomie 4,4 miliarda dolarów. Posiada infrastrukturę do przetwarzania średnio 1,4 miliona paczek dziennie, prawie 13 milionów stp kwadratowych globalnej pojemności magazynowej, ponad 6 000 pracowników i 15 000 klientów, w tym Amazon, Shopify i internetowy detalista mody Shein.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Coraz więcej firm tworzy własne linie

YunExpress jest spedytorem małych paczek, który świadczy usługi dostawy transgranicznej end-to-end przy użyciu zewnętrznych przewoźników oceanicznych, drogowych i paczkowych, takich jak DHL i UPS. Posiada ponad 30 centrów fulfillment w USA i Europie, a także własną sieć dostaw w Europie. Inne marki w portfolio to Elogistic, dostawca krajowych przesyłek bezpośrednich, magazynowania, dystrybucji i logistyki zwrotów dla firm z branży e-commerce oraz WorldTech, który oferuje niestandardowe usługi logistyczne, w tym odprawę celną i transport drobnicowy.

Central Airlines to stosunkowo nowa linia lotnicza, która oprócz 777 Zongteng’a posiada sześć standardowych frachtowców Boeing 737. Decyzja Zongteng o uruchomieniu własnej linii lotniczej przypomina niedawne decyzje przewoźników oceanicznych Maersk, CMA CGM i Mediterranean Shipping Co., którzy również uruchomili własne linie lotnicze, aby zapewnić dużym klientom pakiet kompleksowych usług w zależności od okoliczności i wymagań.

Czytaj też: Przewoźnik oceaniczny MSC uruchamia własną linię cargo

USA przyznały milionowe dotacje na infrastrukturę cargo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button