PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Zeeba zamawia ponad 5 tysięcy pojazdów elektrycznych Canoo

Kalifornijski  start-up Canoo otrzymał kolejne duże zamówienie na swoje pojazdy elektryczne. Firma leasingowa Zeeba, podpisała umowę na zakup 5 450 pojazdów elektrycznych Canoo. Początkowe wiążące zobowiązanie dotyczy 3 000 sztuk do 2024 roku.

Zeeba zakupi pojazdy elektryczne Canoo

Złożone obecnie zamówienie Zeeba dotyczy pojazdu Lifestyle Vehicle (LV) oraz jego wariantu cargo, Lifestyle Delivery Vehicle (LDV) od Canoo. Zeeba wynajmuje pojazdy użytkowe klientom, którymi są przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa.

Zeeba oferuje swoim klientom kompletny pakiet mobilności, twierdząc, że w ten sposób przedsiębiorstwa są w stanie lepiej skoncentrować się na swoich produktach i klientach. Firma z siedzibą w Los Angeles chce do I kwartału 2024 roku osiągnąć co najmniej 50% pojazdów elektrycznych w swojej flocie leasingowej

Modułowa konstrukcja dwóch modeli Canoo, pozwala firmie Zeeba oferować pojazdy w konfiguracjach dostosowanych do potrzeb klienta. Ponieważ system modułowy umożliwia również modernizację, pojazd może być dostosowany do różnych przypadków użycia.

LDV i LV zmienią zasady gry dla firm, które obsługujemy. Technologia Canoo pozwoli naszym klientom z małych i średnich firm na skuteczne i wydajne prowadzenie działalności przy jednoczesnym zmniejszeniu śladu węglowego. Zeeba ma bardzo ambitne cele w zakresie elektryfikacji. Chcemy osiągnąć pozycję lidera w technologii flotowej – powiedział Mike Paletz, dyrektor ds. strategii w Zeeba.

Czytaj też: Amazon zainwestuje ponad 1 miliard euro w elektryczne vany

Dwa nowe modele pojazdów elektrycznych

Oba pojazdy wykorzystują akumulatory o pojemności 80 kWh i są przeznaczone do środowiska miejskiego. Canoo twierdzi, że szczególnie dobra dla kierowcy jest widoczność we wszystkich kierunkach, podczas gdy promień skrętu jest na poziomie małego samochodu. LDV oferuje do 3,4 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej, podczas gdy LV to pojazd osobowo-towarowy z dodatkowymi miejscami do siedzenia. Dokładny podział dwóch modeli w zamówieniu Zeeba nie został ujawniony.

W lipcu amerykański gigant handlu detalicznego Walmart podpisał wiążącą umowę z Canoo na zakup 4 500 całkowicie elektrycznych pojazdów dostawczych z opcją do maksymalnie 10 000 sztuk. Borykający się z problemami finansowymi start-up miał pewne warunki dotyczące dużego zamówienia Walmartu, które mogły być trudne do przeskoczenia. Jednym z nich było to, że w czasie trwania umowy z Walmart, Canoo nie mógłby dostarczać pojazdów Amazonowi.

Mamy dużo zamówień, finalizujemy nasze wieloletnie alokacje na dostawy do klientów w 2023 roku i wkrótce podzielimy się naszym planem produkcyjnym z szerszym rynkiem – powiedział Tony Aquila, prezes i dyrektor generalny Canoo.

Czytaj też: Spirala zadłużenia dopiero nadejdzie. Amerykanie „płacą” za inflację kartami kredytowymi

Unilever kupuje elektryczny samochód ciężarowy Volvo

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button