PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Ukrposhta i Poczta Polska obniżają opłaty za przesyłki na Ukrainę

Poczta Polska we współpracy z Pocztą Ukraińską (Ukrposhta) obniżyła ceny dostaw wszystkich przesyłek EMS o wadze do 20 kg do odbiorców na Ukrainie. Poczta przekazała, że obniżka opłat za przesyłki na Ukrainę wynosi aż 75%, a polski operator pocztowy aktywnie współpracuje ze swoim ukraińskim odpowiednikiem od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Poczta Polska obniża opłaty za przesyłki na Ukrainę

W nowym cenniku Poczta Polska ustaliła korzystne ceny na przesyłki EMS na Ukrainę w czterech obowiązujących przedziałach wagowych. Ceny zaczynają się już od 42,00 zł za opakowanie, co oznacza rabat nawet do 75%. To druga część wsparcia ze strony Poczty Polskiej dla zaatakowanego sąsiada w ramach akcji „POMOC UKRAINIE”.

Współpraca między Pocztą Polską a Ukrposhtą jest niezbędna, aby zaoferować naszym klientom zarówno w Polsce jak i w Ukrainie szeroką paletę potrzebnych im usług, szczególnie w tak trudnym momencie, jakim jest tocząca się wojna. Staramy się wspierać pocztowców ukraińskich już od początku konfliktu z Rosją poprzez zapewnienie międzynarodowych rozwiązań logistycznych – stwierdził Krzysztof Falkowski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Nowy cennik za przesyłki dostępny jest na stronie polskiego operatora. Poczta Polska przekazała, że przesyłkę można nadać do wszystkich biur oferujących usługę EMS, a lista placówek świadczących tego typu usługi dostępna jest na stronie polskiego operatora pocztowego. Wpisując adres dostawy na Ukrainie, należy sprawdzić, czy w okolicy jest otwarty oddział Ukrposhta.

Poczta Polska stale współpracuje z Pocztą Ukrainy, aby oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania. Przygotowaliśmy we współpracy z Pocztą Ukrainy dedykowaną ofertę z bardzo korzystnymi warunkami cenowymi – dodaje Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska

Czytaj też: Packeta rozszerza współpracę z Pocztą Polską

Pomoc Ukrainie od początku wojny

Poczta Polska zaznacza, że wspiera Ukrainę od pierwszych dni wojny. Firma między innymi umożliwiła okresowo bezpłatną wysyłkę 20 kg paczek humanitarnych, oferowała usługi logistyczne w akcji #SzkołaDlaWas, skierowanej do ukraińskich uczniów, a także uczestniczyła w transporcie darów na Ukrainę. Dzięki porozumieniom Poczty Polskiej z Ministerstwem Finansów do magazynu POL-CEL w Chełmie trafiły przesyłki pomocy humanitarnej kierowane na Ukrainę spoza Unii Europejskiej. Nie podlegały one w Polsce opłatom celnym, podatkom ani opłatom pocztowym.

Znaczne obniżenie ceny za wysyłanie paczek z Polski do Ukrainy to kolejny gest wsparcia dla Ukraińców, którzy przebywają obecnie w Polsce oraz ich rodzin i bliskich, którzy pozostali w Ukrainie. Poczta Polska od początku wojny zrobiła wiele dla naszych obywateli i systematycznie nadal wspiera nas i nasz kraj, za co jestem szczerze wdzięczny. Kolejnym krokiem będzie przegląd cen za wysyłanie przesyłek z Ukrainy do Polski, co pomoże jeszcze bardziej pogłębić współpracę między obiema pocztami i oboma krajami – skomentował Igor Smelyansky, dyrektor generalny Ukrposhta.

Warto pamiętać, że w sierpniu Poczta Polska i Ukrposhta podpisały Memorandum o współpracy. Główne założenia podpisanego dokumentu to pogłębienie współpracy instytucjonalnej pomiędzy operatorami pocztowymi w zakresie tradycyjnych usług pocztowych, eksploatacji, innowacji, logistyki oraz wzmocnienie już istniejących i nawiązanie nowych relacji biznesowych. Dzięki Memorandum dotychczasowa współpraca zostanie skoordynowana i wzmocniona, a celem współpracy jest między innymi ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli Polski i Ukrainy oraz wzmocnienie wiodącej pozycji krajowych urzędów pocztowych na ich rodzimych rynkach.

Czytaj też: Poczta w Polsce 15. najlepszą na świecie. Kto nas wyprzedza?

Poczta Polska podnosi opłaty. Spółka tłumaczy je koniecznością utrzymania nierentownych placówek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button