E-commerceTransport

FedEx Ground zmniejsza prognozy świątecznego popytu

FedEx Ground koryguje w dół swoje prognozy dotyczące ruchu świątecznego ze względu na coraz wyraźniejsze spowolnienie popytu.

FedEx Ground obniża prognozy na święta

W oświadczeniu wydanym w piątek, FedEx stwierdził, że „osłabienie warunków makroekonomicznych powoduje zmniejszenie wolumenu”. Firma powiedziała, że „współpracuje z klientami w zakresie ich przewidywanych potrzeb wysyłkowych i dokonuje korekt, jeśli jest to konieczne”, aby zapewnić, że będzie w stanie wypełnić swoje zobowiązania dotyczące dostaw. FedEx Ground obniżył swoje prognozy, ale podał żadnych konkretnych liczb.

Wiadomość o posunięciu FedExu jako pierwsza podała agencja Reuters. FedEx Ground, który obejmuje amerykańskie usługi w zakresie dostaw między przedsiębiorstwami (B2B) oraz między przedsiębiorstwami a konsumentami (B2C), dostarcza zdecydowaną większość wolumenów firmy w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłym miesiącu FedEx wstępnie ogłosił wyniki pierwszego kwartału roku fiskalnego 2023 na tydzień przed ich oficjalnym opublikowaniem. W przedwczesnym wydaniu ogłosił ogromny spadek dochodu operacyjnego w skali roku w jednostce lotniczej i międzynarodowej FedEx Express. Poinformowano również, że przychody FedEx Express w tym kwartale będą o około 500 milionów dolarów niższe, niż pierwotnie zakładano. Kierownictwo firmy przypisało dużą część słabości nagłemu spadkowi popytu z Azji.

Czytaj też: FedEx testuje model Ford E-Transit w sieci FedEx SameDay City

Tegoroczny sezon świąteczny może być słabszy

Linie lotnicze Cathay Pacific Airways z Hongkongu ostrzegły, że tegoroczny szczytowy sezon cargo może być słabszy od ubiegłorocznego z powodu inflacji i chińskiej polityki „zero-COVID”. Francuski przewoźnik CMA CGM stwierdził, że słabe wydatki konsumentów ograniczają popyt na przewozy i stawki frachtowe.

Odzwierciedlając spadek popytu, koszty transportu kontenerów oceanicznych z Azji do zachodnich Stanów Zjednoczonych spadły o prawie trzy czwarte od początku roku do najniższego poziomu od maja 2020 r. Z kolei światowe wolumeny ładunków lotniczych spadły o 11% w pierwszym tygodniu września w porównaniu z rokiem wcześniej. Bałtycki Indeks Frachtu Lotniczego oparty na danych TAC, który w grudniu osiągnął rekordowy poziom dzięki pandemii i szczytowi sezonu, od tego czasu spadł o prawie 40%.

Zwykle ceny umacniają się o tej porze roku, gdy zbliża się tradycyjny szczyt sezonu, ale na razie niewiele na to wskazuje – podał TAC Index w cotygodniowej aktualizacji rynku.

Deloitte prognozował w tym tygodniu, że wzrost świątecznej sprzedaży detalicznej w USA gwałtownie zwolni, przez „malejący popyt na trwałe dobra konsumpcyjne, które były centralnym punktem pandemicznych wydatków.” Mimo to ludzie wydają na niektóre towary i usługi, takie jak samochody i jedzenie się na mieście, choć gwałtowny wzrost cen surowców stłumił sprzedaż.

Czytaj też: USA: wartość federalnej płacy minimalnej jest najniższa od 66 lat!

FedEx otwiera nowy obiekt w Gdańsku. To część planu inwestycyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button