E-commerceInfo z rynkuIntralogistykaMagazyny

Masowe zwolnienia w Walmart. Firma stawia na robotykę i automatykę

Zgodnie z nowymi wytycznymi w amerykańskiej sieci handlowej Walmart, niemal 1500 osób straci pracę w zakładzie w Atlancie. Wszystko przez planową robotyzację i automatyzację zamówień, dzięki czemu skróci się czas dostaw oraz procesów logistycznych.

Walmart zwalnia prawie 1500 osób. Inwestuje w robotykę i automatyczne systemy magazynowe

Największy detalista w USA poinformował pracowników o swojej decyzji przekształcenia zakładu w Atlancie już w sierpniu. Było to wymagane przez wzgląd na amerykańskiego prawo pracy. Wymaga ono od firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników, zapewnienie 60-dniowe wyprzedzającego powiadomienia o zamknięciu zakładu i masowych zwolnieniach.

Jak informuje agencja Reuters, Walmart redukuje siłę roboczą przez wzgląd na plany przyspieszenia dostaw i zmniejszenia „kroków podejmowanych przez pracowników do realizacji zamówień”.

Spółka planuje rozwój robotyki i automatyki magazynowej, przez co musiała zwolnić 1458 pracowników w centrum realizacji zamówień e-commerce w Fulton Parkway w Atlancie. Jak wskazał Scott Pope, rzecznik Walmart:

Przekształcamy centrum fulfillmentowe na Fulton Parkway, aby wspierać nasz rozwijający się biznes WFS (Walmart Fulfillment Services). W ramach konwersji infrastruktura obiektu, zasoby operacyjne, procesy, wymagania dotyczące personelu i sprzęt są dostosowywane do potrzeb budynku.

Czytaj również: Robotyzacja zabiera ludziom pracę i zmniejsza płace [BADANIE]

W tym celu firma przejmie spółkę Alert Innovation, firmę zajmującą się robotyką i automatyzacją, dzięki czemu przyspieszy procesy implementacji. Co istotne zwolnieni pracownicy mogą liczyć na pomoc w poszukiwaniu pracy. Niektórzy z osób zostali ponownie zatrudnieni w innych placówkach sieci i magazynach.

Czytaj również: Walmart zwiększy liczbę magazynów e-commerce i przyspieszy dostawy

Warto również dodać, że amerykański detalista ogłosił zatrudnienie 40 tysięcy pracowników sezonowych w najbliższym sezonie świątecznym. Wszystko po to, aby uniknąć zastojów w dostawach i ewentualnych problemach logistycznych.

Walmart robotyzuje wszystkie regionalne centra dystrybucji w USA

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button