IntralogistykaPrzemysł 4.0

Nowy robot magazynowy Linde do ciężkich ładunków

Producent wózków widłowych i sprzętu magazynowego Linde zaprezentował nowego robota C-Matic HP. Służy on do transportu materiałów na krótkie i średnie odległości w ciasnych przestrzeniach. Robot magazynowy Linde ma udźwig do 1 tony, a jego nawigacja oparta jest technologii Slam, która wykorzystuje wcześniej wybraną mapę magazynu, kamerę oraz skaner zainstalowany na pojeździe. 

Robot magazynowy Linde sprawdzi się w ciasnych przestrzeniach

Linde rozszerza swoją obecność w automatyzacji intralogistyki dzięki robotowi C-Matic HP, połączonemu z platformą w chmurze AnyFleet. Nowy robot magazynowy Linde oferuje udźwig do jednej tony bez utraty prędkości (2,2 metra na sekundę). Jego niski profil, wynoszący 222 milimetry, pozwala na umieszczenie go pod paletami lub modułami regałów, aby transportować je całkowicie autonomicznie i bez ograniczeń w obrębie magazynów. Linde MH uruchamia pierwsze projekty pilotażowe dotyczące jego zastosowania.

Dzięki Linde C-Matic HP oferujemy naszym klientom autonomicznego robota mobilnego, który może odbierać zlecenia na różne sposoby. Ponadto potrafi umiejętnie omijać tymczasowe lub stałe przeszkody, dzięki czemu doskonale nadaje się do pracy mieszanej z ręcznymi wózkami przemysłowymi. Ściśle współpracujemy z naszym partnerem Idealworks, innowacyjnym dostawcą automatyki – wyjaśnia Stefan Prokosch, Senior Vice President Brand Management Linde MH.

 

Nowy robot magazynowy Linde do ciężkich ładunków
Linde MH

Czytaj też: Robot ASTRID pozwala na pełną automatyzację inwentaryzacji

Robot z wieloma udogodnieniami, a zarazem prosty w obsłudze

Nawigacja tego robota oparta jest na technologii Slam, która wykorzystuje wcześniej wybraną mapę magazynu, kamerę oraz skaner zainstalowany na pojeździe. Dzięki temu nie są wymagane żadne inne znaczniki, magnesy ani kody QR. System ten pozwala robotowi wykrywać przeszkody i szybko obliczać alternatywną ścieżkę w oparciu o rozmiar i ruch wykrytego obiektu. C-Matic HP może również podnosić ładunki, które nie są ustawione dokładnie pod kątem prostym do przejścia, ale są lekko przesunięte.

Robot magazynowy Linde jest połączony z platformą sterowania opartą na chmurze AnyFleet, za pomocą której okna dialogowe i edytor graficzny mogą służyć do ustawiania pojazdów oraz definiowania stref i zasad działania. Linde wyjaśnia, że ​​„nie ma potrzeby intensywnego programowania, co znacznie upraszcza zarówno początkową konfigurację, jak i późniejsze zmiany. Kolejną zaletą jest to, że platforma w chmurze obsługuje standard interfejsu VDA 5050, co oznacza, że ​​Linde C-Matic HP można łatwo łączyć z innymi pojazdami”.

Czytaj też: Załamanie chińskiego eksportu. Cień nad azjatyckim tygrysem?

Podnośniki koszowe – rola w centrach logistycznych i magazynach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button