DrogowyPrzemysł 4.0

Schneider nawiązuje współpracę z Torc Robotics. W planach testy systemu autonomicznego

Schneider National rozwija autonomiczne technologie sterowania pojazdami ciężarowymi. Nawiązano współpracę z Torc Robotics, która ma na celu prowadzenie testów w warunkach rzeczywistych na amerykańskich drogach. 

Schneider nawiązuje współpracę z Torc Robotics

Torc Robotics podjął współpracę ze Schneider National celem opracowania oprogramowania wykorzystywanego w autonomicznej flocie dostawczej. W ramach partnerstwa Schneider National dostarczy ładunki do swoich operacji pilotażowych oraz unikalne informacje na temat frachtu ciężarowego, które mają pomóc w komercjalizacji technologii.

Umowa zawiera kilka etapów rozwoju oprogramowania, w tym integrację systemu oraz prowadzenie pilotażowych testów badających zastosowanie komercyjne, które są zaplanowane na 2023 rok.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Michael Fleming, założyciel i dyrektor generalny Torc mówi o współpracy:

Wiele najlepszych praktyk i przełomów w transporcie drogowym wynika z przyszłościowego podejścia firmy Schneider. Ta współpraca z firmą Schneider jest znaczącym krokiem w rozwoju operacyjnym naszego produktu, ponieważ nadal pracujemy nad bezproblemową integracją z istniejącą branżą transportową.

Zobacz także: Nowy robot magazynowy Linde do ciężkich ładunków

Rozwój technologii autonomicznych w transporcie – niższe koszty, wyższa efektywność

Rob Reich, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. administracyjnych firmy Schneider powiedział, iż wierzy, że rozwój technologii autonomicznych pozwoli na obniżenie kosztów związanych z operacjami logistycznymi oraz zwiększy wydajność frachtu. Dodał także:

Schneider z niecierpliwością czeka na dostarczenie Torc wiedzy branżowej i operacyjnej potrzebnej do zmaksymalizowania potencjału autonomicznych ciężarówek.

Schneider National równocześnie rozwija kilka projektów z młodymi przedsiębiorstwami technologicznymi.

Zobacz także: Spada liczba zamówień. Czy to zwiastuje recesję?

Program autonomicznego pilotażu ciężarówek zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W pierwszych etapach za kierownicą pojazdu będzie znajdował się kierowca, który będzie kontrolował przebieg trasy oraz pracę systemu. Jeśli program pilotażowy okaże się sukcesem, wówczas firmy będą starać się o uzyskanie pozwolenia na prowadzenie w pełni autonomicznego programu. Schneider jest czołowym multimodalnym dostawcą usług transportowych, intermodalnych i logistycznych.

Umowa między Torc a Schneider National jest jedną z wielu, które ostatnio zaistniały w branży. Najwięksi producenci podejmują współpracę z innowacyjnymi partnerami, zgadzając się, że rozwój technologii autonomicznych stanowi przyszłość całej branży (Więcej: Scania współpracuje z HAVI przy testach autonomicznej ciężarówki w Szwecji, DeepRoute zakończył testy pojazdów autonomicznych w Shenzhen. Pomogła zmiana prawa oraz Wielka Brytania planuje wprowadzić przepisy dotyczące autonomicznych pojazdów do 2025 roku).

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button