DrogowyInfo z rynku

Roatel zwiększa swoją obecność w Niemczech. Nowy obiekt przy A9

Roatel poszerza swoją sieć hoteli dla kierowców. Nowy obiekt został otworzony przy niemieckiej autostradzie A9 przy stacji partnera i ma służyć również podróżnym. 

W Niemczech powstaje coraz więcej mikro hoteli z kontenerów

Roatel kontynuuje rozwój hoteli kontenerowych za zachodnią granicą. Jak przekazano w komunikacie prasowym, otwarto dwa obiekty wraz z międzynarodowym partnerem TotalEnergies. Inwestycje znajdują się przy autohofie TotalEnergies Osterfeld Heidegrund Süd, a więc ok. 60 km od miasta Lipsk.

Zobacz także: Umowa handlowa z UE uczyni Indie centrum eksportowym

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Roatel sukcesywnie rozwija koncepcję mikro hoteli dla kierowców, które powstają z kontenerów morskich. W środku producent wydziela cztery strefy, każda z nich mieści łóżko, toaletę z prysznicem, niewielki stolik oraz wydzieloną przestrzeń służącą do przechowywania osobistych rzeczy.

Christian Howe, dyrektor stacji benzynowych w TotalEnergies Marketing Deutschland GmbH wskazuje na korzyści dla TotalEnergies. Rozbudowana sieć hoteli ma znacznie zwiększyć konkurencyjność stacji.

Zobacz także: Skąd tak niska inflacja w Japonii? To wynik m.in. „Abenomiki”

Roatel rozwija partnerstwo z TotalEnergies

Nowo otwarte obiekty są początkiem partnerstwa z siecią TotalEnergies. W ramach współpracy na wskazanych stacjach będą powstawać mikro hotele. Obie strony mają nadzieję na powodzenie projektu, gdyż ok. 30% stacji należących do Total znajduje się na strategicznej trasie dla kierowców zawodowych, przy autostradach oraz kluczowych węzłach komunikacyjnych.

Roatel to względnie nowa firma, która zyskała szeroki rozgłos w 2020 roku. Koncepcja przedsiębiorstwa jest odpowiedzią na warunki zawarte w Pakiecie Mobilności. W ramach nowych unijnych przepisów zostały wprowadzone ograniczenia dotyczące spędzania czasu kierowców w kabinach ciężarówek, którymi się poruszają. Mikro hotele z kontenerów mają być rozwiązaniem ekonomicznym, a przy tym łatwo skalowalnym. Pierwszy tego typu obiekt powstał w Dolnej Saksonii (Löningen).

Według zapowiedzi przedsiębiorstwa już w przyszłym roku w całych Niemczech na strategicznych trasach znajdzie się 25-20 Roateli. Jednocześnie przedstawiciele firmy przypominają, że to rozwiązanie skierowane nie tylko do kierowców zawodowych. Mogą z niego korzystać także osoby podróżujące służbowo.

Rosja blokuje tranzyt dla Europejczyków. Oprócz papierosów i alkoholu

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button