DrogowyTransport

Remont A4 w woj. opolskim oficjalnie dobiega końca!

Kierowcy z województwa opolskiego mają powody do radości, gdyż remont A4 w końcu dobiega końca. Jak poinformowała GDDKiA, po dziewięciu latach wkrótce prace zostaną zakończone. 

Remont A4 w woj. opolskim wreszcie dobiega końca

We wtorek rozpocznie się przywracanie stałej organizacji ruchu na odcinku autostrady A4 w województwie opolskim. Ostatni etap realizacji obejmował prace remontowe na odcinku o długości 18 km w kierunku Katowic oraz 12 km w kierunku Wrocławia.

Łącznie dokonano wymiany nawierzchni na ponad 170 km odcinku jezdni. Autostrada A4 w województwie opolskim miała wymienioną warstwę ścieralną i wiążącą. W ciągu prowadzenia inwestycji okazało się, że konieczna była wymiana podbudowy drogi na niektórych odcinkach. Ponadto dokonano wymiany nawierzchni na dwóch węzłach – Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. Zainstalowano nowe bariery betonowe, dokonano odwodnienia autostrady, a także dokonano prac konserwacyjnych obejmujących 14 mostów na trasie.

Zobacz także: GDDKiA ogłosiła przetarg na dwa ważne odcinki S12

Ostatnie przygotowania do przywrócenia organizacji ruchu na drodze

Jak podaje realizator, prace wykonywane w ciągu autostrady A4 w województwie opolskim były rutynowe. Tłumaczy także, że to standardowa procedura po kilkunastu latach eksploatacji drogi. Z racji, że nawierzchnia była bardzo spękana, wyeliminowano konieczność łatania każdej dziury, a zamiast tego wymieniono całe warstwy.

Zobacz także: Inflacja w Turcji ponownie wzrosła, mimo to stopy procentowe dalej będą obniżane

Warto przypomnieć, że remont drogi zaczął się jeszcze w 2013 roku. Po prawie dekadzie udało się zakończyć ostatnie prace, a odmieniona autostrada ma znacząco podnieść komfort podróżowania w tej części Polski. Po przeprowadzeniu remontu sama droga ma być również bezpieczniejsza.

Przywracanie pełnej przepustowości będzie stopniowe, dlatego może potrwać nawet kilka dni. Bariery usuwane będą z jezdni południowej, która pozostawała zamknięta oraz pomiędzy węzłem Krapkowice a granicą całego województwa (Czytaj także:Państwo chce przejąć kontrolę nad A4. Czeka nas bezpłatna autostrada?, Nowe bramki na A4. Rośnie znaczenie płatności automatycznych oraz Podwyżki na A4! Ile kierowcy zapłacą od lipca?).

Umowa handlowa z UE uczyni Indie centrum eksportowym

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button