LotniczyTransport

Qantas w ogniu krytyki za… brak wegetariańskich posiłków

Qantas, największa linia lotnicza w Australii znalazła się pod ostrzałem przez… brak wegetariańskich i wegańskich posiłków podczas krótkich lotów krajowych dla pasażerów w klasie ekonomicznej.

Qantas skrytykowany za brak wegetariańskich posiłków

Klienci Qantas skrytykowali ostro australijskiego przewoźnika z powodu ograniczonej liczby posiłków, które nie zawierają mięsa. Brak wegetariańskich posiłków faktycznie jest zaskakujący, biorąc pod uwagę wyższe koszty mięsa i wzrost liczby Australijczyków, którzy ograniczyli spożycie mięsa w ostatnich latach. Qantas poinformował, że dokona przeglądu menu i skoryguje brak wegetariańskich posiłków. Linia ponownie wprowadzi świeże owoce i opcje wegetariańskie na wszystkich lotach od przyszłego miesiąca. Inny krajowy przewoźnik, Virgin Australia, potwierdził, że nadal oferuje opcje wegetariańskie dla wszystkich klientów.

Głośno i wyraźnie usłyszeliśmy wszystkie głosy krytyki o braku oferty wegetariańskiej na wszystkich naszych lotach, więc traktujemy tę zmianę jako priorytet. Jesteśmy w trakcie szerszego odświeżenia menu dla naszej sieci krajowej, który obejmie nowe opcje wegetariańskie. Mocno pracujemy, aby Qantas do swojej najlepszej formy, i uważnie słuchamy opinii naszych klientów, gdy inwestujemy w nasze produkty i usługi – powiedział kierownik wykonawczy ds. produktu i usług w Qantas, Phil Capps.

Czytaj też: Linie Qantas straciły przez COVID blisko 7 miliardów dolarów

Rosnąca popularność wegetarianizmu i weganizmu

Linia lotnicza oferuje obecnie szeroki wybór opcji posiłków w całej swojej sieci długodystansowej. Jednak możliwości na lotach krótkodystansowych są ograniczone, zwłaszcza dla pasażerów lecących w klasie ekonomicznej.

Prośby dotyczące specjalnych posiłków muszą być złożone za pośrednictwem ,,Zarządzaj moją rezerwacją” co najmniej 24 godziny przed planowanym odlotem, z wyjątkiem posiłków koszernych, które należy złożyć co najmniej 36 godzin przed wylotem. Opcje dla pasażerów obejmują posiłki przyjazne dla diabetyków, bezglutenowe i bez nabiału, wegańskie, koszerne, halal, hinduskie i dla dzieci – informuje przewoźnik na swojej stronie internetowej.

Pasażerom oferowana jest również opcja posiłku wegetariańskiego Jain. Posiłek ten nie zawiera produktów zwierzęcych ani produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego, jaj, produktów mlecznych, orzechów ani warzyw korzeniowych lub bulwiastych, aby uniknąć całkowitego zabicia rośliny. Pasażerowie lotów międzynarodowych i podróży krajowych trwających trzy i pół godziny lub dłużej mają zapewniony pełen zakres wegetariańskich opcji menu.

Linie lotnicze na całym świecie dostosowują się do rosnącej popularności wegetarianizmu i weganizmu. Przykładowo przewoźnik Alaska Airlines niedawno zaktualizował swoje wegańskie menu o nowe wegańskie opcje w ramach współpracy „Soy Meets World” z dostawcą sałatek Evergreens. W Stanach Zjednoczonych, United Airlines współpracuje z Impossible Foods, aby zaoferować wegańskie opcje w posiłkach pokładowych i w wybranych salonach Polaris. Podobnie jak w przypadku Qantas, zaktualizowane pozycje menu są jednak zagwarantowane tylko dla pasażerów premium i biznesowych, a w menu klasy ekonomicznej brak wegetariańskich posiłków.

Czytaj też: Spożycie mięsa w Wielkiej Brytanii znacznie spadło

Linia Qantas zmuszona wysyłać swoich menadżerów do odbierania bagaży

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button