Magazyny

Maersk zwiększa możliwości magazynowe na Wyspach

Maersk konsekwentnie powiększa swoje możliwości magazynowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii – czytamy w komunikacie firmy. Oprócz 15-letniej umowy najmu nowo wybudowanego magazynu w Doncaster w północnej Anglii, Maersk podpisał umowę najmu na dwa nowe centra dystrybucyjne w stolicy Irlandii – Dublinie. Wszystkie obiekty kładą duży nacisk na to, aby ich działalność generowała niską emisję CO2.

Maersk zwiększa możliwości magazynowe

Obiekt w Doncaster jest częścią inwestycji G Park Doncaster Mammoth 602 i jest doskonale skomunikowany drogami (blisko pięciu autostrad), koleją (Doncaster International Railport) i lotniczą (Robin Hood Airport). Ponad 55 tys. mkw powierzchni całkowitej, 60 pomostów przeładunkowych, 20 m wysokości, a także kilkuset miejsc parkingowych i biur czyni magazyn jednym z największych w Wielkiej Brytanii. Zalicza się również do najbardziej zrównoważonych budynków logistycznych w północnej Anglii. Deweloper GLP wybudował obiekt w oparciu o schemat zeroemisyjny dla budownictwa (w ramach UKGBC). Oprócz magazynu w Doncaster, Maersk zwiększy swoje możliwościmagazynowe w Wielkiej Brytanii również dzięki dwóm innym centrom dystrybucyjnym w Tamworth i Kettering.

Z kolei w Irlandii Maersk podpisał umowę na wynajem dwóch nowych magazynów w Quantum Logistics Park w północnej części Dublina. Obiekty 3 i 4 w ramach Quantum Logistics Park będą miały łączną powierzchnię 23 tys. mkw i zostaną zbudowane zgodnie z normami zrównoważonego rozwoju LEED Gold i BREEAM Excellent.

Deweloper IPUT Real Estate z siedzibą w Dublinie ukończy oba magazyny w IV kwartale 2022 r. i II kwartale 2023 r. Jednostka 4 będzie również pierwszym w Irlandii budynkiem logistycznym o zerowym bilansie netto, wykorzystującym szkielet konstrukcyjny z drewna klejonego. Quantum Logistics Park jest strategicznie położony 2 km od lotniska w Dublinie i 15 km od portu w Dublinie z bezpośrednim dostępem do autostrady M2.

Maersk zwiększa możliwości magazynowe na Wyspach
Maersk

Czytaj też: AP Moller – Maersk finalizuje przejęcie LF Logistics z Hongkongu

Maersk ma wiele do zaoferowania

Maersk oferuje dziś swoim klientom zintegrowane rozwiązania logistyczne w ponad 550 magazynach o łącznej globalnej powierzchni około 9,5 mln m2. W najbliższych miesiącach planowane jest uruchomienie kilku dodatkowych magazynów Maersk w Europie.

Jako integrator logistyki, Maersk opracowuje i dostarcza rozwiązania od transportu morskiego po transport lądowy i lotniczy, logistykę kontraktową obejmującą magazynowanie i dystrybucję (W&D) oraz magazyny, odprawy celne, rozwiązania w zakresie widoczności i inne. Kiedy łańcuchy dostaw ucierpiały z powodu zakłóceń spowodowanych pandemią, elastyczne rozwiązania Maersk zapewniły ciągłość ruchu ładunków klientów. Zintegrowane rozwiązania pozwalają firmie na większą kontrolę nad ruchem ładunku na wielu etapach jego podróży, a tym samym zapewniają odporność łańcuchów dostaw.

Czytaj też: Obniżka podatków w Wielkiej Brytanii i jej zgubne skutki

Maersk buduje zielony magazyn w Danii o powierzchni 40 000 mkw

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button