LotniczyTransport

Norse Atlantic przewiózł prawie 100 tys. pasażerów w 3 miesiące

Linie lotnicze Norse Atlantic ujawniły, że średni współczynnik obciążenia miejsc (SLF) od czerwca do sierpnia wynosił 75%, a w sierpniu 69%. W ciągu pierwszych trzech miesięcy przewoźnik przewiózł ponad 96 tysięcy pasażerów.

Pierwsze trzy miesiące Norse Atlantic

Norse Atlantic wystartował ze swoim pierwszym przynoszącym dochody serwisem 14 czerwca z Oslo do Nowego Jorku JFK. Od tego czasu mocno się rozwinął, co zrozumiałe, chcąc skorzystać z letniego szczytu popytu. W sierpniu przewoźnik rozpoczął loty z Londynu Gatwick, a następnie z Berlina. Według OAG, linie lotnicze zgłosiły do sprzedaży 129 454 miejsca w okresie od czerwca do sierpnia. W odniesieniu do deklarowanych przez przewoźnika SLF, przewiózł on około 96 479 pasażerów. W sierpniu było o 131% więcej miejsc na sprzedaż niż w lipcu, ale liczba pasażerów wzrosła o około 85%. Wrześniowa pojemność przewoźnika jest o 1/3 wyższa niż w sierpniu.

SLF jest częścią układanki dotyczącej wydajności tras. Przy zbyt dużej zdolności przewozowej w stosunku do popytu w określonych cenach, linia lotnicza może udzielać większych rabatów, aby napędzić popyt i zapełnić loty, zmniejszając przychód z pasażera na dostępną milę miejsca. Ponieważ koszt na milę dostępnego miejsca pozostałby niezmieniony, marże i wyniki uległyby zmniejszeniu. W zależności od tego, jak często dana trasa ma niski SLF, linia lotnicza może obniżyć liczbę samolotów (jeśli jest to możliwe i w stosunku do innych możliwości) lub zmniejszyć częstotliwość. Oba te rozwiązania mogą pomóc w zwiększeniu SLF, ale ostatecznie będą miały inne konsekwencje dla kosztów (mniejszy statek powietrzny oznacza wyższe koszty osobo-mil) oraz konkurencyjności i udziału w rynku.

GCMap

Czytaj też: Nowa linia Norse Atlantic Airways obniża ceny. Londyn — JFK za 225 GBP

Przyszłość Norse Atlantic

Wkrótce po ujawnieniu sierpniowych danych, Norse Atlantic ogłosił dużą wyprzedaż, która ma pomóc w zwiększeniu obciążenia w zimie. Przewoźnik liczy, że większa liczba pasażerów przełoży się na większe przychody dodatkowe (bagaż rejestrowany, posiłki itp.), kluczowe dla zwiększenia całkowitego przychodu. Norse Atlantic musi położyć swoje istniejące trasy i pozwolić im się rozwijać, jednocześnie dokonując niezbędnych redukcji częstotliwości w zależności od rezerwacji, ogólnego popytu zimowego i wydajności.

Będziemy ostrożni w odniesieniu do naszego programu zimowego 2022 i stale oceniamy wszystkie trasy, w tym potencjalnie zmniejszając swój program zgodnie z popytem – stwierdził przewoźnik.

Już wcześniej przewoźnik rozsądnie zdecydował, że tej zimy nie będzie latał na trasie Berlin-Nowy Jork JFK raz dziennie, jak to miało miejsce tego lata. Zamiast tego będzie latać trzy razy w tygodniu, co odzwierciedla znacznie niższy zimowy popyt.

Czytaj też: Akcje Ryanair przeczą grawitacji – kryzys w branży, a wartość firmy rośnie

Boeing zapłaci 200 milionów dolarów za problemy z 737 MAX

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button