Info z rynku

Pierwsza Żabka Eko Smart została otwarta w Poznaniu

Żabka Eko Smart została otworzona w Poznaniu. Sklep został wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań. 

Pierwsza Żabka Eko Smart w Poznaniu

Nowy sklep w Poznaniu jest kontynuacją koncepcji zapoczątkowanej w 2020 roku w Warszawie. Wówczas przy ul. Lewandów uruchomiono placówkę w 100% zasilaną zieloną energią. Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, obiekt ten pełni funkcję swoistego laboratorium, w którym Grupa testuje innowacyjne rozwiązania dla handlu. W kwietniu tego roku otworzono Żabkę Smart przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu, gdzie testowane są proekologiczne rozwiązania dla franczyzobiorców.

Koncepcja Żabki Eko Smart obejmuje nie tylko koncepcje efektywne ekologicznie, ale również usprawniające codzienną pracę franczyzobiorcy i obsługi sklepu.

Anna Grabowska, Wiceprezeska Zarządu ds. Strategii Konsumenckich, Grupa Żabka, powiedziała, że to kolejny etap projektu, który dotyczy uruchomienia pierwszej w Polsce placówki, w której połączone są kwestie związane z ekologią z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, usprawniającymi pracę franczyzobiorców i ich pracowników.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Wyposażenie Żabki Eko Smart według innowacyjnej koncepcji

Sklep zlokalizowany w Poznaniu dysponuje innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi opartymi na sztucznej inteligencji, które współpracują z obsługą sklepu. Zainstalowano czujniki zalania czy automatyczny pomiar temperatury w sklepie.

Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, technologie zastosowane w Żabce Eko Smart skupiają się wokół pięciu kluczowych kategorii: zielona energia, drugie życie, czyste powietrze, zielony transport oraz smart rozwiązania. Wkrótce Żabka planuje uruchomienie jeszcze trzech tego typu sklepów, w różnych częściach kraju.

Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Zarządzający Żabka Polska, powiedział, że poznańska placówka jest wręcz naszpikowana innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi opartymi na sztucznej inteligencji, które współpracują z obsługą sklepu. Dodał, że to kolejny krok w realizacji strategii franczyzocentryczności, zgodnie z którą Żabka tworzy innowacyjne rozwiązania pomagające przedsiębiorcom prowadzić lokalny biznes, dodatkowo robiąc to w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Żabka chce zredukować intensywność emisji w sklepach o 70% do końca 2026 roku. Nowe projekty wpisują się w założenia Strategii Odpowiedzialności Grupy Żabka.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button