E-commerce

Modivo wprowadza Papieropaki. Rozwiązanie ma zmniejszyć emisje i zoptymalizować procesy logistyczne

Modivo wprowadza Papieropaki, które mają zastąpić kartony. W efekcie ma pomóc to w ograniczeniu emisji oraz zwiększyć efektywność procesów logistycznych w ramach spółki. Opakowania te są w 100% biodegradowalne. 

Papieropaki mają pomóc w poprawie efektywności logistyki spółki

Według podanych informacji spółka Modivo zadecydowała o przejściu na całkowicie biodegradowalne opakowania, tzw. Papieropaków. Rozwiązanie to ma wpłynąć pozytywnie nie tylko na środowisko naturalne, ale również pomóc zoptymalizować procesy logistyczne.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Przedstawiciele spółki informują, że takie rozwiązanie pozwoli na ograniczenie ilości produkowanych odpadów średnio o 27%. Co więcej, opakowania mają pochodzić od lokalnego dostawcy, który produkuje je w sposób zrównoważony. To właśnie sposób produkcji był czynnikiem decydującym przy wyborze dostawcy. Spółka miała kierować się przede wszystkim czynnikami klimatycznymi. Wcześniej Papieropaki zostały wdrożone na wszystkich rynkach, na których działa eobuwie.pl.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Nowe rozwiązanie zmiennikiem nieporęcznych kartonów

Bartłomiej Wnęk, Chief Operating Officer w Modivo zapewnia, że rozwiązania wdrażane w ramach spółki analizowane są pod kątem środowiska oraz użyteczności dla konsumentów. Papieropaki mają natomiast pozwolić ograniczyć zużycie plastiku, jak i zredukować emisję CO2. W worki ma być pakowany cały asortyment, z wyłączeniem produktów zbyt ciężkich, które mogłyby je przedrzeć.

Papieropaki mają rozkładać się w zaledwie kilka miesięcy, a wszystko przez surowiec, który podlega recyklingowi. Takie opakowania mają być również lżejsze, a przez to łatwiejsze w obsłudze logistycznej. W efekcie na palecie mieści się więcej paczek. Zaoszczędzona jest nie tylko powierzchnia magazynowa, ale również usprawniony zostaje proces związanego z samym przewozem. Dzięki temu Modivo może lepiej dopasować opakowanie do zamówionego produktu, bez konieczności wysyłania zbyt dużych kartonów, co przekłada się na emisje CO2. Zredukowana zostaje przestrzeń w pojeździe dostawczym, a tym samym zmieści się więcej przesyłek, co skróci czas dostawy oraz ograniczy konieczność wykorzystywania kolejnych pojazdów, aby dostarczyć zamówione rzeczy.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button