Magazyny

Zawieszono wiechę na dachu centrum logistycznego Zalando w Bydgoszczy. Obiekt zapewni 3,5 tys. miejsc pracy

Centrum dystrybucyjne Zalando w Bydgoszczy zostało dziś oficjalnie zaprezentowane. Podczas wydarzenia zawieszono symboliczną wiechę. Inwestycja jest dowodem na dynamicznie rozwijającą się platformę Zalando oraz klub zakupowy Zalando Lounge nie tylko w Polsce, ale również w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. 

Centrum dystrybucyjne Zalando w Bydgoszczy

Zalando to jedna z największych europejskich platform modowych i lifestyle’owych. Z uwagi na rosnący popyt w Polsce, zadecydowano o otwarciu nowych centrów logistycznych.

Jak wskazuje deweloper Panattoni, nowe centrum w Bydgoszczy jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na szybsze dostawy dla rosnącej bazy klientów Zalando Lounge (Więcej: Nowe centra logistyczne Zalando w Bydgoszczy. Ponad 4 tys. miejsc pracy). Centra logistyczne w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie (Łódź).

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Powstanie obiektu jest dowodem na prężnie rozwijającą się sieć. Centrum logistyczne w Bydgoszczy ma powierzchnię 140 000 m kw. W skład kompleksu wchodzą pomieszczenia logistyczne, biurowe oraz socjalne. Na terenie inwestycji zaimplementowano także rozwiązania proekologiczne, m.in. zwiększoną izolację termiczną budynku, stacje ładowania samochodów elektrycznych, instalacje fotowoltaiczne na dachu oraz systemy zbierania i redystrybucji wody deszczowej opracowane zgodnie z normą BREEAM „Excellent”.

Daniel Rogiński, dyrektor generalny CEE Zalando, powiedział:

Pięć centrów logistycznych, w połączeniu z korzystną lokalizacją i dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą, sprawiają, że Polska jest prawdziwym sercem naszej sieci logistycznej. Logistyka natomiast jest sercem Zalando i ma ogromny wpływ na nasze plany dalszego pogłębiania relacji z klientami, a tym samym stania się The Starting Point for Fashion. Cieszymy się, że poprzez nasze inwestycje i tworzenie nowych miejsc pracy, których do tej pory stworzyliśmy w Polsce 12 000, możemy wspierać rozwój różnych regionów Polski.

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Kolejna znacząca inwestycja w regionie

Na początku września zaprezentowano obiekt w Przyłękach w gminie Białe Błota. Łącznie w Polsce znajduje się już pięć dużych centrów logistycznych, przypomniał główny menedżer Zalando Daniel Rogiński. Uruchomienie bydgoskiego centrum, które obsługiwane będzie przez partnera logistycznego, planowane jest na 2023 rok.

Rafał Bruski, prezydent miasta chwalił spółkę, wskazując na ponowne użytkowanie terenów i odpowiednio przeprowadzony proces rekultywacji ziemi:

Cieszy mnie, że firma Zalando docenia wysoki potencjał inwestycyjny Bydgoszczy, na który składają się zarówno dogodna lokalizacja, jak też dostępność wykwalifikowanych pracowników i atrakcyjnych terenów inwestycyjnych. Jestem przekonany, że bliska współpraca pomiędzy naszym miastem a Zalando będzie korzystna dla Bydgoszczy i jej mieszkańców, a także stworzy wiele nowych możliwości dla całego regionu. Mam nadzieję na dalsze wzmacnianie naszych wspólnych działań w przyszłości.

Zalando Lounge  funkcjonuje już na 17 rynkach w całej Europie. Tylko w tym roku rozszerzono działalność na 3 nowe rynki: Litwę, Słowację i Rumunii. W planach jest dalsza ekspansja w tym regionie.

Kögel wprowadza nowy system ostrzegania, który ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button