DrogowyTransport

Waberer’s modernizuje flotę. Zamówiono kolejne ciężarówki DAF

Spółka Waberer’s bywa nazywana stałym klientem ciężarówek DAF. Zgodnie z najnowszymi informacjami prasowymi, węgierski operator logistyczny zdecydował się na złożenie nowego zamówienia. Pojazdy mają wzbogacić flotę i być wykorzystywane zarówno na trasach międzynarodowych, jak i lokalnych.

Spółka Waberer’s zamawia nowe pojazdy i modernizuje flotę

Waberer’s modernizuje swoją flotę. W tym roku złożono zamówienie na 350 ciężarówek DAF XF. Nowe pojazdy będą obsługiwać połączenia międzynarodowe (300) oraz lokalne. 50 ciężarówek DAF trafi do spółki zależnej WSZL i zostanie przeznaczonych do obsługi lokalnego rynku.

W zamówieniu podkreślono przede wszystkim potrzebę monitorowania martwych punktów. Węgierskie przedsiębiorstwo stawia również na większą przednią szybę, która ma zapewnić lepszą widoczność w trasie. Dzięki funkcji DAF Corner View zastąpione zostały lusterka krawężnikowe i przednie, zapewniając bardziej rozległe pole widzenia.

Zobacz także: Pride Group Enterprises kupi elektryczne ciężarówki Freightliner

Pierwszy elektryk we flocie węgierskiego operatora logistycznego

W czerwcu poinformowano o nabyciu całkowicie elektrycznego pojazdu DAF CF, który dołączył do floty Waberer’s jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzez dekarbonizację floty dostawca usług logistycznych chce zmniejszyć swój wpływ na klimat. Firma wówczas przekonywała, że odebranie pojazdu jest kamieniem milowym w strategii rozwoju. DAF CF może pokonywać do 500 kilometrów dziennie dzięki szybko ładującym się akumulatorom.

Zobacz także: Bank Światowy: globalna recesja może wybuchnąć już w 2023 roku

Coraz więcej europejskich miast zapowiada, że w przyszłości do ścisłego centrum będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy bezemisyjne. To jeden z powodów, dla których Waberer’s zdecydował się na pierwszy niskoemisyjny ciągnik siodłowy.

Waberer’s dynamicznie się rozwija. Ostatnio głośno było o partnerstwie operatora logistycznego z Pocztą Węgierską (Więcej: Waberer’s rozpoczyna współpracę z Pocztą Węgierską. Utworzono spółkę joint venture). Kontrakt dotyczył obsługi lokalnych klientów. Założono spółkę joint venture, która miała pomóc obsługiwać rosnący wolumen przesyłek wynikający z rozwoju e-commerce. Poprzez współpracę tamtejszy rynek e-commerce ma odnotować dynamiczny wzrost. Węgierski przewoźnik będzie realizował zlecenia dla instytucji polegające na ekspresowym dostarczaniu przesyłek pocztowych.

Girteka cyfryzuje systemy logistyczne do zarządzania flotą

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button