E-commerceLotniczyTransport

UPS kupi dodatkowe Boeingi. Gigant dostanie osiem 767 Freighter

Boeing ogłosił zakup ośmiu dodatkowych 767 Freighter przez UPS. Dodatkowe zamówienie zwiększy flotę 767-300 Freighter globalnego przewoźnika do ponad 100 samolotów. Nowe samoloty mają wspierać działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

UPS zamawia kolejne 767 Freighter

Boeing ogłosił zamówienie od UPS na osiem kolejnych 767 Freighter. Zamówienie zwiększy flotę Freighterów UPS do 108 samolotów, umożliwiając globalnemu przewoźnikowi dalszą modernizację i zrównoważony rozwój floty.

Dodatkowe 767 pomogą nam kontynuować dostarczanie tego, co ważne dla klientów UPS na całym świecie. To bardzo wszechstronny samolot, który eksploatujemy w każdym regionie globu. Dzięki tym samolotom nasza flota nadal będzie należała do najnowocześniejszych w naszej branży, spełniając potrzeby naszych klientów, a jednocześnie poprawiając naszą wydajność, zrównoważony rozwój i niezawodność – powiedział wiceprezes wykonawczy UPS i prezes U.S. Nando Cesarone.

Cargo lotnicze nadal odgrywa kluczową rolę w globalnym handlu, od wspierania łańcuchów dostaw, po rozszerzanie handlu elektronicznego. Zrzeszenie Międzynarodowego Transportu Lotniczego (IATA) oszacowało, że globalne przychody z transportu ładunków lotniczych w 2021 roku były ponad dwukrotnie wyższe niż w okresie przed pandemią w 2019 r.

To powtórne zamówienie od UPS jest świadectwem wyjątkowych możliwości ładunkowych 767 Freighter i jeszcze bardziej pokazuje wiodącą pozycję Boeinga na rynku w segmencie frachtowców. Dzięki temu zamówieniu UPS będzie eksploatował ponad sto 767 Freighterów i rozbuduje swoją flotę samolotów Boeinga do ponad 260 samolotów. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy odegrać ważną rolę w wysiłkach UPS w zakresie obsługi bardziej zrównoważonej i wydajnej floty – powiedział Ihssane Mounir, starszy wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży handlowej i marketingu.

Czytaj też: Ethiopian Airlines wprowadzają pierwsze Boeingi 767 do floty

Przewoźnik eksploatuje ponad 200 samolotów Boeinga

UPS rozpocznie przyjmowanie dostaw nowych samolotów w 2025 r., a pod koniec 2023 r. do eksploatacji wejdzie dodatkowy 767-300 Boeing Converted Freighter (BCF). Zakup ten opiera się na zamówieniu UPS na dziewiętnaście 767 Freighterów z grudnia 2021 r. Oparty na odrzutowcu pasażerskim 767-300ER (Extended Range), 767 Freighter przewozi do 52,4 ton ładunku przychodowego o zasięgu międzykontynentalnym, służąc jako elastyczna platforma dla rynków długodystansowych, regionalnych i dowozowych. UPS był pierwszym klientem 767 Freighter w 1995 roku i zakupił łącznie 108 sztuk tego modelu. Obecnie przewoźnik eksploatuje 238 frachtowców Boeinga, w tym 747, 757, 767 i MD-11.

Według prognozy BoeingaCommercial Market Outlook” z 2022 roku, przewoźnicy będą potrzebowali 2 795 dodatkowych dedykowanych frachtowców w ciągu najbliższych 20 lat, w tym 940 nowych samolotów szerokokadłubowych, 555 przebudowanych frachtowców szerokokadłubowych i 1 300 przebudowanych samolotów z nadwoziem standardowym. Do 2041 roku globalna flota frachtowców wzrośnie do 3 610 samolotów, z obecnych 2 250. Obecnie frachtowce Boeinga stanowią 90% światowej zdolności przewozowej, przewożąc miliony ton towarów na całym świecie.

Boeing projektuje, produkuje i obsługuje samoloty komercyjne, produkty obronne i systemy kosmiczne dla klientów w ponad 150 krajach. Jako czołowy eksporter z USA, firma wykorzystuje talenty globalnej bazy dostawców, aby zwiększyć możliwości ekonomiczne, zrównoważony rozwój i wpływ na społeczność. Firma przekonuje, że zróżnicowany zespół Boeinga jest zaangażowany w innowacje na rzecz przyszłości oraz w realizację podstawowych wartości firmy, jakimi są bezpieczeństwo, jakość i uczciwość.

Czytaj też: Boeing chce się pozbyć ze swoich samolotów nazwy MAX

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button