PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Shopify wprowadza nowy, bardziej elastyczny system wynagrodzeń

Firma Shopify poinformowała, że wprowadziła nowy system wynagrodzeń, który pozwala pracownikom na większą elastyczność w zarządzaniu nagrodami w postaci gotówki lub akcji. Firma podjęła taką decyzję, ponieważ stara się przyciągnąć i zatrzymać pracowników.

Shopify wprowadziło nowy system wynagrodzeń

Jak podało Shopify, 91% uprawnionych pracowników już zapisało się do nowego systemu Flex Comp.

Pracownik oszczędzający na zakup domu może zabrać do domu więcej gotówki. Ktoś, kto planuje przyszłość swoich dzieci, może zdecydować się na nagrodę w postaci akcji lub innej. Nadawanie uprawnień do akcji rozpocznie się natychmiast po usunięciu rocznych klifów fiskalnych na kapitale – powiedziała w wywiadzie Tia Silas, dyrektor ds. zasobów ludzkich.

Shopify, które oferuje narzędzia i systemy płatności dla handlowców, aby założyć swoje sklepy internetowe, mianowało niedawno bankiera inwestycyjnego Jeffa Hoffmeistera na swojego szefa finansowego. Ma to pomóc poruszać się firmie e-commerce w trudnym środowisku z wieloma przeciwnościami, w tym wysoką inflacją i niższym popytem.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Firma nie planuje dalszych zwolnień

Firma zapowiedziała pod koniec lipca, że ograniczy o około 10 proc. liczbę pracowników i dokona przeglądu swojej działalności. Kanadyjska firma chciała w ten sposób obniżyć wydatki w trudnym środowisku, w którym świadomi kosztów konsumenci ograniczą zakupy online.

Wcześniejsze cięcia w firmie wiązały się z przyznaniem przez dyrektora generalnego Tobiego Lutkego, że decyzja firmy o szybkiej ekspansji po pandemii COVID-19 nie zadziałała. Większość z dotkniętych zwolnieniami działów to rekrutacja, wsparcie i sprzedaż.

Założyliśmy się, że channel mix – udział dolarów, które wędrują przez e-commerce, a nie przez sprzedaż detaliczną – trwale przeskoczy o pięć lub nawet dziesięć lat do przodu, z powodu pandemii. Teraz jest jasne, że ten plan się nie udał. To, co widzimy teraz, to powrót mieszanki do miejsca, w którym powinniśmy się znajdować według danych sprzed COVID – napisał Lutke.

Kanadyjska firma e-commerce, zapowiedziała, że nie planuje żadnych dodatkowych redukcji zatrudnienia, pomimo że jej akcje spadły o około 4% we wczesnym handlu.

Czytaj też:  Shopify zwalnia 10% pracowników. Plan firmy nie zadziałał

Shopify i YT uruchamiają YouTube Shopping. Czas na zakupy live

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button