MorskiTransport

Seaspan anulował zamówienie na cztery nowe kontenerowce

Firma Seaspan Corporation, świadcząca usługi leasingu statków, poinformowała o anulowaniu zamówienia na cztery nowe kontenerowce. Statki o pojemności 7 700 TEU miały zostać dostarczone w trzecim i czwartym kwartale 2024 r.

Seaspan Corporation anulowała zamówienie

Leasingodawca kontenerowców Seaspan Corporation ogłosił, że anulował zamówienie na cztery nowe kontenerowce. Powodem było „niespełnienie pewnych warunków zawartych w kontraktach” przez producenta. Pierwotne zamówienie, które zostało ogłoszone w maju, dotyczyło czterech dwupaliwowych kontenerowców o pojemności 7 700 TEU na skroplony gaz ziemny (LNG) z nieujawnionej stoczni.

Z powodu niespełnienia przez kontrahenta pewnych warunków zawartych w umowach, kontrakty zostały unieważnione. Seaspan powiadomił odpowiednie strony i zastrzegł sobie prawo do dochodzenia roszczeń wobec kontrahenta – podała spółka.

Nowe obiekty, których dostawę zaplanowano na trzeci i czwarty kwartał 2024 r., miały zostać wyczarterowane przez „wiodącego globalnego klienta z branży liniowej”, ale nie podano, której konkretnie firmie miały zostać dostarczone. Klient, który zamawiał kontenerowce, zamierzał wykorzystać istniejącą płynność, przepływy pieniężne i dodatkowe pożyczki do sfinansowania nowych statków.

Seaspan, spółka zależna należąca w całości do notowanej na giełdzie w Nowym Jorku firmy Atlas Corp., informowała, że ​​umowy czarterowe obejmowały również zobowiązania do zakupu po zakończeniu warunków czarteru i miały przynieść  około 0,95 miliarda dolarów zakontraktowanych przepływów pieniężnych brutto.

Czytaj też: Bank Światowy: globalna recesja może wybuchnąć już w 2023 roku

Nowe kontenerowce 12 000 TEU

Z kolei w zeszłym roku firma Seaspan Corporation ogłosiła, że zawarła umowy z jedną z głównych stoczni na dwa nowe kontenerowce o pojemności 12 000 TEU. Inwestycja ta sprawiła, że firma jest obecnie jedną z wiodących korporacji transportowych na świecie i wytycza nowe granice w budowie kontenerowców.

Nowoczesne kontenerowce mają zostać dostarczone w czwartym kwartale 2022 roku. Umowy zawierają opcje wykupu statków po zakończeniu początkowych okresów czarteru. Jak przekazał Bing Chen, prezes i dyrektor generalny Seaspan:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal ułatwiać rozwój naszych klientów. Jest to możliwe, dzięki najbardziej wydajnym statkom, które dostarczymy już w czwartym kwartale 2022 roku. (…) Nasz klient zawsze może polegać na naszym doświadczonym zespole i zintegrowanej platformie.

Czytaj też: Seaspan ogłasza budowę dwóch kontenerowców o pojemności aż 12 000 TEU

Euroseas kupi dwa kontenerowce za 37 milionów dolarów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button