Magazyny

Rohlig Suus Logistics otworzy pierwszy magazyn w Czechach

Rohlig Suus Logistics przygotowuje się do otwarcia pierwszego magazynu na terenie Czech. Obiekt będzie miał ponad 8000 m2 i zapewni 30 miejsc pracy. 

Rohlig Suus Logistics otwiera pierwszy magazyn w Czechach

W IV kwartale 2022 roku otworzony zostanie pierwszy magazyn firmy Rohlig Suus Logistics na terenie Czech. Inwestycja powstaje w południowo-wschodniej części kraju.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, czeska spółka jest jedną z ważniejszych gałęzi biznesu zagranicznego Rohlig Suus Logistics. Tylko w minionym roku spółka ta odnotowała wzrost sprzedaży na poziomie 56%. Dzięki nowej inwestycji rozszerzone zostanie portfolio o kompleksowe usługi logistyki kontraktowej, ze szczególnym uwzględnieniem klientów e-commerce: fulfillment, Value Added Services, przeładunek przesyłek drobnicowych oraz dystrybucję przesyłek do Czech i krajów ościennych.

Jiri Chladek, dyrektor zarządzający Rohlig Suus Logistics na Czechy i Słowację, zapewnił, że pozycja Czech, jako istotnego ośrodka logistycznego rośnie. Dodał także, że oddział w Brnie znacząco zwiększy możliwości operacyjne oraz umożliwi rozszerzenie zakresu usług.

Zobacz także: Rohlig Suus Logistics uruchamia nowy magazyn w Bydgoszczy

Operator na rynku czeskim

Jak zapewniono, każdy nowy obiekt Rohlig Suus Logistics spełnia wymagania środowiskowe oraz przechodzi certyfikację metodą BREEAM (Więcej: Coraz więcej nowoczesnych magazynów w Polsce! Klienci zwracają się ku zielonym certyfikatom). Obiekt, który powstaje w Brnie, zostanie dodatkowo wyposażony w panele fotowoltaiczne na dachu.

Inwestycja w Brnie ma zapewnić 30 nowych miejsc pracy. Na terenie magazynu mają zostać wprowadzone wózki widłowe z akumulatorami litowo-jonowymi, zamiast kwasowymi. Ma to podwyższyć poziom bezpieczeństwa, zarówno w przypadku pracowników, jak i środowiska naturalnego.

Zobacz także: Kogo dziś stać na mieszkanie, czyli jak uregulować rynek nieruchomości w Polsce

Czechy stają się coraz bardziej znaczącym partnerem gospodarczym Polski, jeśli chodzi o TSL (Więcej: Grupa Raben: Czechy coraz ważniejszym partnerem handlowym dla Polski oraz Polska i Czechy zainwestują miliardy w śląskie linie).

Operator funkcjonuje na rynku czeskim od 2018 roku. Nowy oddział będzie zlokalizowany w GLP Park Brno Holubice, powierzchnia obiektu wyniesie ponad 8000 m2.

BNP Paribas Real Estate Poland: rynek magazynowy poszukuje nowej równowagi

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button