DrogowyTransport

Nissan przedłuża zawieszenie rosyjskiej fabryki o trzy miesiące

Producent samochodów Nissan przedłuża zawieszenie działalności zakładu w Petersburgu w Rosji o kolejne trzy miesiące. Zakład pierwotnie miał wznowić działalność pod koniec września. Jak podał dziennik Nikkei, zawieszenie działalności zakładu Nissana zostało przedłużone z powodu utrzymujących się trudności z pozyskaniem części z Europy i Japonii. 

Nissan przedłuża zawieszenie działalności zakładu w Petersburgu

Jak informuje Reuters, japoński producent samochodów Nissan przedłuża zawieszenie zakładu montażowego w Petersburgu w Rosji o trzy miesiące, do końca grudnia.

Produkcja zostaje zawieszona w Petersburgu do końca grudnia, a pracownicy zostali o tym poinformowani. Nadal uważnie monitorujemy sytuację i będziemy podejmować działania w miarę potrzeb – powiedział rzecznik Nissana.

Zakład, który został wyłączony z pracy w marcu po inwazji Rosji na Ukrainę, miał pierwotnie wznowić działalność pod koniec września. Rosja określa swoje działania na Ukrainie jako „specjalną operację wojskową”, a od momentu ataku na niepodległe państwo, wiele firm zawiesiło lub zamknęło swoją działalność w Rosji.

Spodziewamy się, że ta sytuacja może stać się bardziej poważna – powiedział rzecznik Uchidy kilka miesięcy temu, na dorocznym walnym zgromadzeniu Nissana (AGM), w odniesieniu do zaostrzającego się konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Czytaj też: Rosja: Aeroflot zamawia ogromną liczbę samolotów z rodzimej produkcji

Przyczyną są trudności Nissana z pozyskaniem części

Dziennik Nikkei podał, że Nissan przedłuża zawieszenie działalności zakładu w Petersburgu z powodu utrzymujących się trudności z pozyskaniem części z Europy i Japonii. Decyzja ta została ogłoszona w momencie, gdy firmy na całym świecie znajdują się pod presją zerwania więzi biznesowych z Rosją.

Jednak jak wynika z analizy przeprowadzonej przez Teikoku Databank na podstawie ankiety przeprowadzonej przez Yale School of Management, tylko 2,4 procent działających tam japońskich firm zrobiło to od czasu inwazji 24 lutego, najmniej wśród krajów Grupy Siedmiu. Partner w sojuszu Nissana, Renault, wycofał się z Rosji w maju po nasileniu się krytyki wobec jego obecności w tym kraju.

Czytaj też: Rosja notuje ogromną nadwyżkę handlową, która jest świadectwem porażki, nie sukcesu

Rekordowy ruch na moście krymskim. Rosjanie uciekają w popłochu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button