E-commerceMagazynyPrzemysł 4.0

Amazon przejmuje belgijską firmę mechatroniczną Cloostermans

Amazon ogłosił przejęcie belgijskiej firmy mechatronicznej Cloostermans, która specjalizuje się w technologii magazynowej. Warunki umowy nie zostały ujawnione. Gigant e-commerce przekonuje, że wraz z przejęciem belgijskiej firmy, kontynuuje inwestycje w najnowocześniejsze technologie, aby napędzać innowacje w miejscu pracy i poprawić doświadczenie swoich pracowników.

Amazon przejmuje Cloostermans

Amazon współpracuje z Cloostermans od 2019 roku, aby „wspierać pracowników w ich rolach i poprawić bezpieczeństwo w pracy, a także pomóc w zmniejszeniu odpadów opakowaniowych”. Przejęcie firmy powiększy globalny dział robotyki Amazona o 200 pracowników. Cloostermans prawdopodobnie będzie współpracować z Europejskim Laboratorium Innowacji firmy we Włoszech.

Inwestycje Amazon w robotykę i technologię wspierają sposób, w jaki budujemy lepsze i bezpieczniejsze miejsce pracy dla naszych pracowników i dostarczamy towary dla naszych klientów. Ponieważ nadal poszerzamy i przyspieszamy robotykę i technologię, które projektujemy, konstruujemy i wdrażamy w całej naszej działalności, cieszymy się na powitanie Cloostermans w Amazon i jesteśmy podekscytowani, aby zobaczyć, co możemy wspólnie zbudować – powiedział Ian Simpson, wiceprezes ds. globalnej robotyki w Amazon.

Czytaj też: Amazon testuje w swojej aplikacji kanał w stylu TikToka

Rozwój robotyki i mechatroniki

Firma Cloostermans, z siedzibą w Belgii, projektuje i produkuje rozwiązania mechatroniczne, zaawansowane technologie, które są wykorzystywane w operacjach Amazon do przenoszenia i układania ciężkich palet i pojemników lub pakowania produktów w celu dostarczenia ich do klienta. Według Amazon, firma wykorzystała globalnie ponad 520 000 zrobotyzowanych jednostek napędowych, jednocześnie tworząc ponad milion miejsc pracy – wiele z nich to technicy konserwacji robotyki i mechatroniki. Aby wspierać rozwój kariery, gigant e-commerce wprowadził programy praktyk, które oferują pracownikom płatne szkolenia i naukę w miejscu pracy, która prowadzi do uzyskania certyfikatów, umiejętności technicznych i możliwości pracy.

Jesteśmy podekscytowani dołączeniem do rodziny Amazon i rozszerzeniem wpływu, jaki możemy mieć w skali globalnej. Amazon podniósł poprzeczkę w kwestii tego, w jaki sposób technologie łańcucha dostaw mogą przynieść korzyści pracownikom i klientom, i nie możemy się doczekać, aby stać się częścią kolejnego rozdziału tej innowacji – powiedział Frederik Berckmoes-Joos, dyrektor generalny Cloostermans.

Czytaj też: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Amazon pozywa administratorów grup na FB za fejkowe recenzje

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button