PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
KolejowyTransport

Koleje Słoweńskie zamykają tory i stacje. Kolej czeka duży remont

Koleje Słoweńskie (SZ) zaplanowały tymczasowe zamknięcia odcinków kolejowych i stacji w celu przeprowadzenia prac konserwacyjnych przez cały wrzesień. W tym okresie w budowie będzie osiem linii. Ponadto realizowane są dwa długoterminowe projekty rozpoczęte w sierpniu.

Koleje Słoweńskie modernizują linie

Większość linii, które zostaną objęte projektami, znajduje się w północno-zachodniej części kraju, w pobliżu granic z Austrią i Włochami. Słowenia latem borykała się również z przeciążonymi portami, co zmusiło zarządców infrastruktury do ogłoszenia w lipcu zakazu załadunku towarów. Koleje Słoweńskie podały, że prace te mogą spowodować dalsze zakłócenia i opóźnienia w ruchu.

Linia Anhovo-Nova Gorica, która biegnie przez około szesnaście kilometrów wzdłuż słoweńskiej granicy z Włochami, była zamknięta od środy 7 do piątku 9 września w godzinach od 8:40 do 14:00. Zamknięty zostanie również odcinek łączący Bohinjską Bistricę i Podbrdo, o długości około siedmiu kilometrów w północno-zachodniej części Słowenii. W tym przypadku linia będzie niedostępna do użytku od poniedziałku 12 września o godzinie 9:00 do 17 września o godzinie 19:00.

Linia kolejowa Bohinj o długości 129 km będzie zamknięta w poniedziałek 12 września w godzinach 10:45 – 16:45. Linia łączy Jesenice, w pobliżu granicy Słowenii z Austrią, i Triest Campo Marzio, we Włoszech. Odcinek między Rogatcem a granicą Słowenii z Chorwacją będzie zamknięty w niedzielę 11 września w godzinach 7:00-19:00.

Czytaj też: Deutsche Bahn musi wymienić wadliwe podkłady kolejowe

Tydzień budowy na trasie Lublana-Jesenice

Dodatkowo przez ponad tydzień będzie trwała budowa odcinków kolei łączącej Lublanę z Jesenicami. Odcinek między Lublaną a Kranjem, 26 kilometrów na północ od stolicy, będzie całkowicie zamknięty w niedzielę 11 września i w niedzielę 25 września w godzinach 8:30-17:30.

14 kilometrów linii kolejowej między Kranjem a Podnartem, niedaleko granicy z Austrią, będzie zamknięte w nocy z poniedziałku 12 na wtorek 13 września w godzinach 21:45 – 5:00, z wyjątkiem godzin 00:00 – 00:30.

Podobnie linia między Podnart a Lesce Bled, o długości szesnastu kilometrów, będzie zamknięta w nocy z wtorku 13 na środę 14 w godzinach od 22:00 do 5:00, z otwarciem między 00:00 a 00:45.

Koleje Słoweńskie poinformowały, że w związku z tym linia między Lesce Bled a Jesenice zostanie zamknięta następnej nocy, między środą 14 września a czwartkiem 15 września. Odcinek będzie zamknięty między 22:10 a 5:00, z otwarciem między 00:20 a 00:50.

Slovenske železnice

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Zamknięcia długoterminowe

Linia kolejowa między Lublaną-Divacą przejdzie proces modernizacji, który będzie prowadzony odcinkami do 2027 roku. Z komunikatu przesłanego przez Koleje Słoweńskie wynika, że projekty te „będą miały wpływ na realizację rozkładu jazdy na całej sieci SZ”.

Remontowany jest także dworzec kolejowy w Pragersku, na wschodzie kraju. Na czas realizacji projektu całkowicie wyłączone zostaną tory stacyjne, znaczne części obszaru dworca oraz odcinki między stacjami.

PKP może przyznać pociągom z węglem pierwszeństwo na torach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button