Info z rynkuLotniczyTransport

Lotnisko w Radomiu hitem na wakacje 2023? Polecą Itaka i Nekera

Lotnisko w Radomiu zostanie otwarte już na wakacje 2023. W tym celu niektóre biura podróży rozpoczęły przygotowanie oferty, które pozwolą turystom na wylot z tego miejsca. Pierwszą spółką jest Itaka, która zapowiedziała 10 rejsów tygodniowo, w tym do Hiszpanii, Turcji i Grecji. Kolejną spółką może być także Coral Travel, z którą PPL prowadzi obecnie rozmowy oraz Nekera, która również zapowiedziała loty z nowego portu.

Lotnisko w Radomiu się rozwija. Pierwsze biuro podróży zapowiedziało wycieczki z tego portu

Lotnisko w Radomiu zostanie otwarte na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. Już teraz pierwsze biura podróży zaczęły oferować wycieczki na sezon Lato 2023 z tego portu. Dotyczy to m.in. Itaki, która jako pierwsza wystartowała z ofertą wylotów właśnie z tego miejsca.

Pierwszy lot czarterowy odbędzie się już 4 czerwca przyszłego roku, a pasażerowie będą mogli wybrać spośród lotów do Albanii (Tirana), Bułgarii (Warna i Burgas), Grecji (Kreta i Kos), Hiszpanii (Majorka) oraz Turcji (Antalya). Rejsów będzie dziesięć tygodniowo.

Ponadto w listopadzie zeszłego roku Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) podpisało list intencyjny z Coral Travel. Spółka, która zarządza lotniskiem od 2018 roku, wskazała, że kolejne biura podróży również będą mogły operować ze zmodernizowanego portu.

Jak poinformował serwis Rynek-lotniczy.pl, także biuro podróży Nekera będzie organizowała wycieczki z portu lotniczego w Radomiu. W ofercie znajdą się loty m.in. do Grecji, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Samo lotnisko w Radomiu ma być komfortowym portem na światowym poziomie, ze strefą edukacyjno-rozrywkową, której nie ma na polskich lotniskach. Jak wskazała rzeczniczka portu Anna Dermont:

Nie będzie to tylko taka zwykła strefa zabawowa, ale będzie to zrobione bardzo profesjonalnie; będą tam specjalistyczne sprzęty: i edukacyjne, i zabawkowe, i rozrywkowe. Także i małe, i duże dzieci, i dorośli znajdą coś dla siebie.

 

Czytaj również: Inwestycje w polską kolej: w 2023 roku pociągi pojadą 250 km/h

Budowa terminalu trwała około 2,5 roku, a całkowity budżet inwestycji wynosi około 800 mln złotych. Docelowo będzie 30 stanowisk do odprawy, a sam obiekt ma ponad 30 tys. m2.  Pierwszym przewoźnikiem, który zapowiedział połączenia z portu Warszawa-Radom był PLL LOT. Polska linia lotnicza będzie wykonywała loty międzynarodowe do Rzymu, Paryża i Kopenhagi. Wciąż trwają konsultację m.in. z linią Wizz Air, która nie chce opuścić lotniska Chopina oraz Ryanair. Irlandzki przewoźnik jest wierny lotnisku w Modlinie, który stanowi jego bazę wypadową.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button