KolejowyTransport

Rail Cargo może przewozić jeszcze więcej ukraińskich towarów

Podczas niedawnego spotkania przedstawicieli firmy ÖBB Rail Cargo Group (ÖBB RCG) oraz ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia (UZ) omówiono temat zwiększenia zaangażowania ukraińskich przewozów kolejowych w eksporcie-imporcie. Od początku wojny grupa przetransportowała z Ukrainy 1,9 mln ton towarów, z czego 1,7 mln ton przewieziono koleją.

Współpraca Rail Cargo i Ukrzaliznycia

Imre Kovács, członek zarządu ÖBB Rail Cargo Group i prezes zarządu RCH, oraz Norbert Körös, członek zarządu i dyrektor generalny RCH, prowadzili ostatnio na Ukrainie rozmowy z kierownictwem ukraińskich kolei państwowych Ukrzaliznycia (UZ), ich lwowską filią i spółką zależną UZ CTL, na temat zwiększenia zaangażowania ukraińskich przewozów kolejowych w eksporcie-imporcie.

Podczas spotkania strony uzgodniły dalsze zacieśnienie współpracy, podjęcie działań w celu przyspieszenia tranzytu ukraińskich towarów oraz powołanie stałej dwustronnej grupy roboczej ds. transportu. Omówiono między innymi przedłużenie umowy o współpracy w zakresie wymiany danych oraz migrację systemu planowania wielkości przewozów na jedną platformę elektroniczną. Wszystkie te działania ułatwią planowe przekazywanie przesyłek w tranzycie, dostosowane do aktualnych dostępnych możliwości przeładunkowych, oraz bardziej efektywne wykorzystanie tras przejść granicznych.

Czytaj też: Rail Cargo Group zwiększa transport zboża z Ukrainy

Rail Cargo pomaga Ukrainie od początku wojny

Od początku wojny ÖBB RCG stawia sobie za priorytet przewóz ukraińskich towarów do miejsca przeznaczenia. Grupa jest obecna na wszystkich granicach UE i gwarantuje dostawę zboża i innych ukraińskich towarów do miejsc przeznaczenia na Węgrzech, we Włoszech, w Niemczech, Austrii, Słowacji i Słowenii. Od początku marca 2022 r. grupa przetransportowała z Ukrainy 430 000 ton zboża z odpowiednich punktów granicznych na Węgrzech, Słowacji i w Polsce i kieruje do tego zadania znaczną część swojej floty wagonów zbożowych, aby zapewnić niezbędną zdolność do transportu towarów. Uwzględniając wszystkie przesyłki z Ukrainy, w pierwszych siedmiu miesiącach 2022 roku granicę z RCH przekroczyło 1,9 mln ton towarów, z czego 1,7 mln ton przewieziono koleją. Grupa stale rozwija innowacyjne rozwiązania technologiczne i alternatywne rozwiązania transportowe w celu zwiększenia efektywności i wielkości spedycji.

Oprócz sprawnej realizacji zwiększonych potrzeb transportowych ÖBB i Rail Cargo Group starają się również pomagać potrzebującym Ukraińcom. ÖBB gwarantuje bezpłatny transport uchodźców, a Rail Cargo Group przewozi bezpłatnie przesyłki pomocowe na Ukrainę. Spółka przekazała także pod koniec sierpnia środki ochrony osobistej (buty, kaski, kamizelki odblaskowe i rękawice) ukraińskim pracownikom kolei. Delegacje RCG i UZ pochwaliły dotychczasowe doświadczenia współpracy i zgodziły się na wspólne wykorzystanie możliwości, które zostały określone podczas spotkania.

Czytaj też: Bezpieczeństwo żywnościowe Indii jest zagrożone. Nadchodzi fala głodu

Ukraina i Polska utworzą rurociąg do transportu olejów roślinnych

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button