PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Punkty DPD Pickup znajdą się na stacjach paliw Shell

Usługa DPD Pickup będzie dostępna na stacjach paliw Shell w całej Polsce. DPD chce konkurować z liderami rynku, rozmieszczając punkty odbioru-nadania w kolejnych polskich miastach. Wdrażaniem rozwiązania zajmuje się spółka Pointpack. 

Punkty DPD Pickup na stacjach paliw Shell

Shell Polska, DPD Polska oraz Pointpack rozwijają współpracę, w ramach której rozszerzona zostanie oferta obsługi paczek. Z uwagi na rosnący wolumen przesyłek oraz utrzymującą się popularność e-commerce na polskim rynku, Shell rozwija współpracę z kolejnym partnerem. Tym samym już od lipca klienci Shell mogą nadać oraz odebrać paczkę dzięki usłudze DPD Pickup na wszystkich stacjach. Partnerem technologicznym został Pointpack S.A., który koordynuje wdrażanie rozwiązania od strony technologicznej.

Zobacz także: DPD Estonia dostarcza paczki w Tallinie za pomocą robotów

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Łukasz Zembowicz, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w DPD Polska, powiedział:

Konsumenci, którzy coraz częściej chcą samodzielnie odbierać lub nadawać przesyłki poza adresem domowym czy biurowym, mogą skorzystać z usług kurierskich DPD na większości stacji paliwowych Shell.

Dodał, że sieć nadań i odbiorów DPD Pickup liczy już ponad 10 000 placówek. Obejmuje przede wszystkim oddziały miejskie, punkty partnerskie, automaty paczkowe i wybrane sieci handlowe. Przekazał także, że rozwiązanie to daje szansę na zmniejszenie ruchu kołowego w miastach, a ponadto pozwala odbiorcy na swobodny wybór spośród kilku opcji doręczenia.

Zobacz także: Czy grozi nam kataklizm finansów publicznych? Ocena stabilności długu publicznego [RAPORT OG]

Spółka Pointpack pomaga wdrożyć system od strony technologicznej

Spółka Pointpack zarządza całym procesem związanym ze wdrożeniem systemu. Pointpack koordynuje, buduje rozwiązania IT, których zadaniem jest integrowanie sieci handlowych i firm kurierskich. W 2022 roku spółka przekroczyła liczbę 55 mln obsługiwanych przesyłek w ponad 16 tys. punktów w całej Polsce.

Tomasz Perkowski, Menadżer ds. Wparcia i Rozwoju Sieci Pointpack dodaje, że obecnie na rynku obserwuje się zwiększenie zainteresowania i zapotrzebowania na usługi kurierskie wśród konsumentów.

Punkty DPD Pickup na stacjach paliw Shell mają okazać się konkurencją dla stacji paliw Orlen, które również oferują podobne usługi we współpracy z Pocztą Polską (Więcej: Packeta rozszerza współpracę z Pocztą Polską oraz Poczta Polska stworzy automaty paczkowe. Zadecyduj, gdzie mają stanąć).

Poczta Polska instaluje automaty paczkowe m.in. przy sklepach sieci Biedronka

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button