PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Transport

Przez rekordowe zbiory Kanada ma problem z transportem zboża

Kanada może w tym roku zebrać rekordowe zbiory. Jednak pojawiają się poważne wątpliwości związane z jego transportem. Kanadyjska kolej musi jak najszybciej zwiększyć moce, aby dostosować się do wolumenu zboża przeznaczonego na eksport. 

Klęska urodzaju w Kanadzie – problemy z transportem zboża

Kanada w tym roku może zebrać rekordową ilość plonów, szczególnie pszenicy i rzepaku. Jednak problemem stają się kwestie logistyczne dotyczące transportu. Z kryzysem zmaga się tamtejsza branża kolejowa, co może utrudniać dystrybucję zboża. Już w minionym roku dwie główne koleje walczyły o pozwolenie na zwiększenie wolumenów transportowanego zboża.

Zobacz także: Kanada chce zmniejszyć podwodny hałas emitowany przez statki

Przedstawiciele kanadyjskiej kolei utrzymują, że są przygotowani na przewiezienie 744 tys. ton zboża i przetworzonych produktów zbożowych tygodniowo jeszcze przed zimą oraz do 595 tys. ton tygodniowo w okresie zimowym. Jeden z największych przewoźników dodał do swojej floty 500 nowych wozów samowyładowczych. W planach jest zakup kolejnych 500 na początku przyszłego roku oraz dostawa kolejnych 750 w 2023 i 2024 roku. Ponadto planowane jest dodanie 57 lokomotyw do floty i zatrudnienie 500 pracowników w zachodniej Kanadzie. Wszystkie te przygotowania mają sprawić, że Kanada będzie w stanie wyeksportować zboże, reagując na obecną sytuację rynkową.

Kanadyjska kolej  – pokoleniowe zbiory zagrożone

Największa w kraju linia kolejowa poinformowała w lipcu, że spodziewa się, że w roku zbiorów od 1 sierpnia przewiezie nawet 27 milionów ton metrycznych. Kanadyjska Kolej Narodowa przyznaje, że robi wszystko, co w jej mocy, aby przewieźć znacznie większe ilości plonów w przyszłym roku. CN Rail spodziewa się ogromnego wzrostu produkcji. Przewoźnicy CN i CP Rail są zobowiązani na mocy ustawodawstwa federalnego do przedstawiania rocznych planów przemieszczania zbóż na początku nowego roku upraw. Jednak z uwagi na rekordowe zbiory kanadyjska kolej musi jak najszybciej zwiększyć moce, aby dostosować się do sytuacji geopolitycznej na świecie. Popyt na zboże rośnie szczególnie wśród zagranicznych nabywców.

Zobacz także: Kanada opracowała system migracyjny, dzięki któremu przyjmie 400 tys. imigrantów w 2022 roku

Bardzo dobre zbiory w Kanadzie są jedną z niewielu pozytywnych informacji związanych z rynkiem rolnym w tym roku. Po ataku Rosji na Ukrainę porty czarnomorskie nie mogły funkcjonować, co naraziło wiele regionów świata na kryzys żywnościowy (Więcej: Kryzys żywnościowy 2022: dodatkowe 71 mln ludzi poniżej progu ubóstwa oraz Niedożywienie w Afryce wzrasta. Jest najgorzej od 15 lat).

Kanada ponownie wprowadza losowe testy COVID na lotniskach

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button