Info z rynkuTransport

Ninja Van Thailand otwiera swój największy hub logistyczny w Tajlandii

Ninja Van Thailand otwiera swój największy hub logistyczny w Azji. Obiekt powstał w Tajlandii i dzięki innowacyjnemu projektowi infrastrukturalnemu jest w stanie obsługiwać ponad 800 000 paczek dziennie.

Ninja Van Thailand intensyfikuje działania na azjatyckim rynku

Ninja Van Thailand, jeden z największych operatorów logistycznych w regionie Azji Południowo-Wschodniej otworzył swój największy hub logistyczny. Obiekt zajmuje powierzchnię 20 000 metrów kwadratowych i stanowi część strategii rozwojowej firmy, która spodziewa się wzrostu popytu w branży w kolejnych miesiącach.

Nowe centrum w Bang Saothong w prowincji Samut Prakan wyposażone zostało w nowe maszyny sortujące, co stanowi część wysiłków na rzecz poprawy możliwości dostaw ekspresowych. Szacuje się, że hub może obsłużyć ponad 800 000 paczek dziennie.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

Dynamiczny rozwój e-commerce w Azji Południowo-Wschodniej

Azja Południowo-Wschodnia jest regionem o sporym potencjale rozwojowym, jeśli chodzi o e-handel. Według analiz rynkowych e-commerce rozwija się bardzo dynamicznie, notuje się ogromny wzrost zamówień internetowych. W 2020 roku 8 na 10 osób w Azji Południowo-Wschodniej kupiło co najmniej jedną rzecz online, podczas gdy w Tajlandii jest to 9 na 10 osób. Przewiduje się, że wzrost będzie kontynuowany w latach 2021-2025, choć w nieco wolniejszym tempie.

Zobacz także: Wakacje kredytowe 2022: złożono już ponad milion wniosków, banki liczą koszty

Jak wskazuje Ninja Van Thailand, istnieje potrzeba zwiększenia skali działalności w branży logistycznej. Inwestycję zaprojektowano na bazie litery I, co umożliwia przetwarzanie przesyłek w linii prostej, zwiększając tym samym proces sortowania o 40% lub 80 000 przesyłek dziennie więcej niż istniejący hub. Zainstalowano także czterokilometrowy półautomatyczny przenośnik taśmowy do sortowania paczek oraz 400 doków załadunkowych. W efekcie wydajność sortowania wzrośnie szacunkowo o 200%, co spowoduje ogólny wzrost szybkości dostaw nawet o cztery godziny.

Operator logistyczny Ninja Van rozpoczął działalność w 2014 roku w Singapurze, jako firma specjalizująca się w dostawach ostatniej mili. Od tego czasu rozszerzyła swoją sieć o sześć krajów: Singapur, Malezję, Indonezję, Tajlandię, Wietnam i Filipiny, stając się liderem regionalnym.

DHL rozszerza ofertę i wprowadza dwie nowe usługi dla klientów biznesowych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button