PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Ford wprowadza redukcję etatów, aby obniżyć koszty

Ford dokonuje znaczących zmian w strukturze działalności przedsiębiorstwa. Mowa przede wszystkim o redukcji etatów. Nowy dyrektor generalny wprowadza zmiany, które mają na celu zwiększenie konkurencyjności oraz płynne przejście na produkcję samochodów elektrycznych. Wiadomość, że Ford redukuje etaty, negatywnie odbiła się na  cenach akcji. 

Ford redukuje etaty w celu zmniejszenia kosztów

Ford likwiduje 3 tys. miejsc pracy, aby ograniczyć koszty. Cięcia obejmą przede wszystkim Amerykę Północną. Korporacja motoryzacyjna zadecydowała o usunięciu 2000 etatów i 1000 stanowisk agencyjnych w USA, Kanadzie i Indiach.

Pod kierownictwem dyrektora generalnego Jima Farleya Ford chce obniżyć koszty w ramach planu restrukturyzacji przedsiębiorstwa. W komunikacie przekazano, że struktura kosztów jest mało konkurencyjna i niedostosowana do dzisiejszych warunków ekonomicznych, zatem zmiany są koniecznością.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Ford chce w pełni przejść cyfrowy handel. Samochód kupisz przez Internet

Podział fabryk na dwie kategorie i upraszczanie procesów

Na początku tego roku Ford zastosował podział fabryk na dwie kategorie celem oddzielenia produkcji silników elektrycznych od spalinowych. Pod rządami Farleya, który objął stanowiska dyrektora generalnego pod koniec 2020 roku, Ford przechodzi ogromną transformację na wielu poziomach. Działania obejmują przede wszystkim plany obniżenia kosztów strukturalnych o 3 miliardy dolarów do 2026 roku. Jednocześnie planowane są wielomiliardowe inwestycje w rozwój działalności w zakresie pojazdów elektrycznych i użytkowych (Więcej: Ford inwestuje w akumulatory. Jest to największa inwestycja w historii marki oraz Niemcy wprowadzają ogólnokrajowy zakaz sprzedaży samochodów marki Ford).

W wiadomości do pracowników korporacji zaprezentowano plan funkcjonowania firmy. Nowy dyrektor chce przede wszystkim uprościć wiele procesów logistycznych, przy jednoczesnej redukcji zbędnych kosztów, wprowadzając nowy system zarządzania.

Zobacz także: Czołowi bankierzy centralni wskazują, że „walka z inflacją może wywołać ból”

Tylko w Ameryce Północnej Ford zatrudnia 31 000 pracowników etatowych. Według danych na koniec minionego roku gigant motoryzacyjny zatrudniał 186 769 pracowników na całym świecie. Wiadomość o zmianach odbiła się negatywnie na cenach akcji, które spadły po publikacji komunikatu o 5%. W 2022 roku spadły w sumie już o około 27%.

Ford ograniczy produkcję w 8 fabrykach z powodu niedoboru chipów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button