E-commerce

DHL Supply Chain rozwija łańcuch dostaw w branży farmaceutycznej

DHL Supply Chain otwiera nową inwestycję we Florstadt. Obiekt jest uzupełnieniem powstałej infrastruktury magazynowej przeznaczonej dla klientów z branży medycznej i farmaceutycznej. Kompleks ma pomóc zwiększyć udział DHL w prężnie rozwijającym się rynku. 

DHL Supply Chain otwiera nowy magazyn w niemieckim Florstadt

Najnowocześniejszy oddział DHL rozwija łańcuch dostaw dla branży farmaceutycznej. We Florstadt powstała inwestycja o powierzchni 32 000 metrów kwadratowych. Jak informuje DHL Supply Chain, magazyn neutralny dla klimatu uzyskał wszystkie niezbędne odznaczenia i certyfikaty wymagane w branży medycznej.

Magazyn we Florstadt oferuje usługi przechowywania i kompletacji zamówień, poprzez usługi o wartości dodanej, takie jak tworzenie zestawów, etykietowanie lub pobieranie próbek, po wysoce złożone i wysoce zautomatyzowane rozwiązania logistyczne.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

Specjalistyczny obiekt zorientowany na branżę medyczną

Kampus Life Sciences & Healthcare (LSH) we Florstadt koło Frankfurtu nad Menem w Niemczech znajduje się w niewielkiej odległości od centrum medycznego DHL, które powstało w 2015 roku. Druga placówka nastawiona na obsługę zamówień dla sektora medycznego powstała w 2018 roku. Nowy kampus ma stanowić zatem uzupełnienie wcześniejszych inwestycji. Obiekt specjalizuje się w obsłudze pełni zautomatyzowanych rozwiązań dla logistyki farmaceutycznej.

Zobacz także: Wakacje kredytowe 2022: złożono już ponad milion wniosków, banki liczą koszty

Magazyn został przystosowany do restrykcyjnych wymagań branżowych. W jednej dedykowanej sekcji obiektu stworzono 10 000 miejsc paletowych. Co więcej, przez całą dobę dostępne są strefy z kontrolowaną temperaturą. Budynek został wyposażony w system fotowoltaiczny o mocy 750 kWp, pompy ciepła i słoneczny system ogrzewania powietrza o powierzchni 320 metrów kwadratowych,

Dyrektor generalny Rainer Haag powiedział, że uruchomienie nowego magazynu we Florstadt jest wyrazem przede wszystkim dostosowania się korporacji do przepisów dotyczących neutralności klimatycznej. Co więcej, ma zwiększyć udział DHL na prężnie rozwijającym się rynku medycznym i farmaceutycznym. Jak dodaje, inwestycja oferuje wyjątkowe możliwości dostawcom produktów medycznych i farmaceutycznych dzięki strategicznie korzystnej lokalizacji w regionie Ren-Men oraz dostępności trzech stref temperaturowych.

DHL rozszerza ofertę i wprowadza dwie nowe usługi dla klientów biznesowych

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button