Info z rynku

Amazon Web Services zwiększa swoją obecność w ZEA. Otwarto nowe centrum

Amazon Web Services uruchamia nowy region na Bliskim Wschodzie. Gigant będzie udostępniał swoje usługi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To już drugie centrum w tym regionie. 

Amazon w ZEA – większa obecność na Bliskim Wschodzie

Nowy region w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma zapewnić 6000 pełnoetatowych miejsc pracy. Globalny gigant e-commerce ma zainwestować w ZEA 5 miliardów dolarów do 2036 roku. Amazon Web Services zapewni klientom z Bliskiego Wschodu m.in. zaawansowane technologie chmurowe. Co więcej, nowy region ma szacunkowo zwiększyć PKB ZEA o 11 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 15 lat.

Zobacz także: DHL podnosi ceny dla klientów biznesowych i nakłada nowe opłaty

Czym są strefy dostępności AWS?

Wraz z uruchomieniem regionu AWS Middle East, Amazon Web Service ma 87 stref dostępności w 27 regionach geograficznych na świecie. Dodatkowo ogłoszono plany uruchomienia 21 kolejnych stref dostępności i siedmiu kolejnych regionów AWS w Australii, Kanadzie, Indiach, Izraelu, Nowej Zelandii i Hiszpanii i Szwajcarii. Regiony AWS składają się ze Stref Dostępności, które umieszczają infrastrukturę w oddzielnych i odrębnych lokalizacjach geograficznych.

Zobacz także: Wakacje kredytowe 2022: złożono już ponad milion wniosków, banki liczą koszty

AWS na Bliskim Wschodzie składa się łącznie z trzech odrębnych stref dostępności. Centrum w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dołącza do istniejącego regionu AWS powstałego jeszcze przed pandemią, w 2019 roku. Poprzednie zostało założone w Bahrajnie. Każda strefa dostępności ma niezależne zasilanie, chłodzenie i zabezpieczenia fizyczne oraz jest połączona za pośrednictwem nadmiarowych sieci o bardzo niskich opóźnieniach.

Organizacje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich należą do milionów aktywnych klientów korzystających z AWS, dlatego Amazon zdecydował się na zwiększenie obecności w ZEA i otwarcie nowego centrum. Sieć partnerów AWS obejmuje dziesiątki tysięcy niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) i integratorów systemów (SI) na całym świecie. Amazon Web Services funkcjonuje od ponad 15 lat. Obecnie dysponuje ponad 200 funkcjonalnymi usługami obliczeniowymi, pamięcią masową, bazami danych, analizami sieci, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją, Internetem rzeczy, rozwiązaniami mobilnymi, zabezpieczeniami hybrydowymi, wirtualnymi i rozszerzoną rzeczywistością (VR i AR).

Pracownicy Amazon w brytyjskim magazynie są gotowi do strajku

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button