E-commerceLotniczy

UPS zamawia osiem kolejnych frachtowców 767

United Parcel Services Inc. złożył zamówienie na osiem kolejnych samolotów frachtowych Boeing 767. Nowe zamówienie pozwoli na zwiększenie floty frachtowców UPS do 108 samolotów.

UPS składa zamówienie na samoloty Boeing 767

Boeing w oficjalnym komunikacie poinformował, że dostawy samolotów rozpoczną się w 2025 roku. Nie ujawniono jednak szczegółów finansowych umowy. Model 767 może przewozić do 52,4 ton ładunku. Jak podaje agencja Reutera, Boeing kontroluje 90% rynku frachtowców.

Zobacz także: Niemiecki Condor otrzyma w leasingu 19 amerykańskich Airbusów

Zamówienia w perspektywie długoterminowej

W zeszłym roku UPS, reagując na boom na e-commerce, złożył zamówienie na 19 samolotów frachtowych dalekiego zasięgu. Jak informowano w grudniu, gwałtowny wzrost handlu elektronicznego znacząco zwiększył popyt na ładunki lotnicze. Zeszłoroczna transakcja sprawiła, że Boeing mógł pochwalić się rekordowym rokiem, pod względem zamówień na frachtowce. To właśnie ten segment rynku pozwolił równoważyć zmniejszone zainteresowanie samolotami pasażerskimi w okresie pandemii.

Zobacz także: Świat potrzebuje dodatkowych 10 bln USD, aby złagodzić zmiany klimatyczne

Pomimo że nastroje konsumentów w obecnych warunkach gospodarczych wydają się pesymistyczne, długoterminowe analizy rynkowe opracowane przez Boeinga szacują, że przewoźnicy lotniczy będą potrzebować nawet 2795 wyspecjalizowanych frachtowców w ciągu najbliższych 20 lat, w tym 940 nowych samolotów szerokokadłubowych.

W branży spekulowano nad końcem ery 767. Grudniowe zamówienie złożone przez UPS na ten model wydawało się ostatnim. W ciągu ostatnich dwóch dekad również Boeing rozwijał inne projekty, nieco pomijając rozwój 767. Zakładano zatem, że producent zaprzestanie produkcji. Jednak zgodnie z prognozami, branża będzie potrzebować kolejnych frachtowców. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat przychody z frachtu lotniczego podwoiły się, a 767 postrzegany jest jako jeden z najbardziej udanych samolotów frachtowych Boeinga.

United Parcel Services Inc. staje się coraz poważniejszym graczem na rynku. Ostatnie przejęcie włoskiego start-upu Bomi pozwoliło mu wejść do branży usług medycznych (Więcej: UPS przejmuje Bomi i wchodzi na rynek usług dla branży medycznej), ograniczono również współpracę z Amazon, chcąc jednocześnie rozwijać inne projekty i zmniejszyć swoją zależność od amerykańskiego giganta e-commerce (Więcej: UPS zawiera umowę z Amazon dotyczącą maksymalnego wolumenu przesyłek).

Stany Zjednoczone zawieszają 26 lotów do Chin w odpowiedzi na działania Pekinu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button