Lotniczy

Finnair nawiązuje współpracę strategiczną z Qatar Airways

Fiński przewoźnik w ramach partnerstwa z Qatar Airways uruchomi codzienne połączenia ze skandynawskich stolic do Doha. Narodowe fińskie linie lotnicze wdrażają to rozwiązanie w reakcji na utratę wielu rejsów po zamknięciu rosyjskiej przestrzeni powietrznej. 

Finnair wchodzi we współpracę z Qatar Airways

Finnair nawiązuje współpracę z Qatar Airways. Celem partnerstwa biznesowego jest otworzenie nowych połączeń ze stolic Skandynawii do stolicy Kataru Doha. Jak podała agencja Reutera, po zamknięciu rosyjskiej strefy powietrznej fiński przewoźnik poszukuje ekonomicznie opłacalnych połączeń. Zamknięcie przestrzeni należącej do Federacji Rosyjskiej spowodowało odcięcie lukratywnych połączeń z Azją trasą północną. Usługi będą częścią umowy code-share. Loty będą realizowane przy wykorzystaniu zmodernizowanego samolotu szerokokadłubowego Airbus A330.

Zobacz także: Najbezpieczniejsza linia lotnicza na świecie wybrana. Duże zaskoczenie

Poszukiwanie ekonomicznie opłacalnych połączeń

To skłania Finnair do wdrożenia nowej strategii biznesowej w przyszłym roku. Przewoźnik jest zmuszony anulować część połączeń. Zawieszone zostaną m.in. niektóre rejsy do Stanów Zjednoczonych czy Tajlandii.

Finnair i Qatar Airways należą do globalnego sojuszu linii lotniczych oneworld. Dzięki współpracy pasażerowie fińskich narodowych linii lotniczych skorzystają na szerokiej siatce połączeń na całym świecie, które ma w swojej ofercie przewoźnik znad Zatoki Perskiej. Mowa o ponad 100 kierunkach na czterech kontynentach. Doha zyska natomiast siedem rejsów tygodniowo do skandynawskich stolic. Loty do Doha mają być sprzedawane i sprzedawane zarówno przez linie Finnair, jak i Qatar Airways.

Zobacz także: Świat potrzebuje dodatkowych 10 bln USD, aby złagodzić zmiany klimatyczne

Dyrektor generalny Finnair Topi Manner, cytowany w oficjalnym komunikacie przewoźnika, przyznał:

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z naszym partnerem oneworld, Qatar Airways, oferując nowe połączenia między Doha i trzema stolicami Skandynawii. Rola Doha jako międzynarodowego węzła komunikacyjnego rośnie, a linie Qatar Airways mają rozległe połączenia z Doha na przykład do Afryki i na Bliski Wschód.

Finnair chce dostosować nową ofertę do rosnących cen paliw. 2022 rok to trzeci rok, który linie lotnicze prawdopodobnie zakończą na minusie. Długoterminowa współpraca strategiczna z Qatar Airways będzie przebiegać między Doha i Helsinkami w Finlandii, Sztokholmem w Szwecji i Kopenhagą w Danii. Rejsy będą realizowane od listopada. Fiński przewoźnik ma nadzieję na spore zainteresowanie ze strony pasażerów, co ma przełożyć się na poprawę sytuacji finansowej.

USA: liczba skarg dotyczących podróży lotniczych wzrosła o prawie 270%

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button