PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
LotniczyTransport

Virgin Australia zwiększa zamówienie na Boeinga 737 MAX

Virgin Australia ogłosiła powiększenie floty, jednocześnie potwierdzając swoje zaangażowanie w szkolenie pilotów w Zachodniej Australii. Pomimo wyzwań, australijski przewoźnik odnotował imponujący wzrost po pandemii. Jeszcze dwa lata temu przetrwanie linii było zagrożone, ale w tym tygodniu linia świętowała zwiększenie zamówienia na samoloty i odbudowę siły roboczej do ponad 7000 pracowników.

Rozwój floty Virgin Australia

Virgin Australia ogłosiła dodatkowe zamówienie na cztery Boeingi 737 MAX 8. Jest to rozwinięcie poprzedniego zamówienia linii z kwietnia i zwiększy łączną liczbę Boeingów 737 MAX 8 w jej flocie do ośmiu. Pierwszy Boeing 737 MAX 8 ma zostać dostarczony w lutym 2023 roku, a samolot pomieści 170 pasażerów w konfiguracji dwuklasowej – 8 w klasie biznes i 162 w klasie ekonomicznej. Przewoźnik ma również zamówienie na 25 Boeingów 737 MAX 10, których dostawy mają się rozpocząć w połowie 2023 roku. Te większe samoloty pomieszczą łącznie 204 pasażerów – 8 w klasie biznes i 196 w klasie ekonomicznej.

W ramach ciągłego rozwoju floty, dwa Boeingi 737-700 przewoźnika zostaną przeniesione do jego regionalnej filii, Virgin Australia Regional Airlines. W ten sposób australijska linia będzie dysponowała flotą 108 Boeingów 737 (75 Boeingów 737-800, osiem Boeingów 737 MAX 8 i 25 Boeingów 737 MAX 10). Dzięki 15% niższej emisji dwutlenku węgla niż w przypadku Boeinga 737NG, pojawienie się nowoczesnych samolotów Boeing 737 MAX pomoże przewoźnikowi w osiągnięciu celu zrównoważonego rozwoju, jakim jest zerowa emisja dwutlenku węgla do 2050 roku.

Czytaj też: Australia otwiera granicę, która była zamknięta przez pandemię

Dodatkowe szkolenie pilotów w Australii Zachodniej

Jednocześnie z potwierdzeniem zwiększonego zamówienia Boeinga 737 MAX 8, Virgin Australia ogłosiła plany prowadzenia szkoleń pilotów na symulatorze pełnego lotu Boeinga 737NG w Jandakot, w pobliżu Perth. W rezultacie możliwości szkoleniowe linii lotniczej wzrosną o 25%. Będzie to pierwszy obiekt szkoleniowy przewoźnika w Australii Zachodniej, co oznacza, że piloci z Perth nie będą już musieli podróżować do Victorii lub Queensland, gdzie znajdują się inne symulatory linii. Szkolenie, realizowane we współpracy z globalnym dostawcą szkoleń lotniczych CAE, ma się rozpocząć w kwietniu 2023 roku.

Jestem zachwycony, że mogę ogłosić długoterminowe partnerstwo ze światowej klasy dostawcą szkoleń lotniczych CAE, który wdroży symulator pełnego lotu 737NG dla Virgin Australia w swoim centrum szkoleniowym w Jandakot. Zapotrzebowanie na szkolenia na symulatorze 737NG jest na nadzwyczajnym poziomie na całym świecie i zabezpieczenie tej zdolności u siebie jest ogromną korzyścią dla Virgin Australia i naszych pilotów w trakcie szkolenia. Oznacza to, że nasi piloci z Australii Zachodniej będą mieli możliwość szkolenia w swojej bazie macierzystej, oszczędzając czas podróży do i ze Wschodniego Wybrzeża lub dalej, zapewniając jednocześnie znaczne oszczędności kosztów dla firmy i napędzając efektywność naszego programu szkoleniowego – stwierdziła dyrektor generalna, Jayne Hrdlicka.

Czytaj też: Qantas chce uruchomić najdłuższe połączenie lotnicze na świecie

Przejęcie Alliance Airlines przez Qantas zmonopolizuje rynek

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button