LotniczyTransport

Akasa Air planują obsługiwać 150 lotów tygodniowo

Nowy indyjski przewoźnik lotniczy Akasa Air został założony w grudniu minionego roku. Oficjalnie pierwszy samolot wystartował trzy tygodnie temu. Założyciele mają ambitne plany rozwojowe na najbliższe pięć lat zakładające zwiększenie liczebności floty oraz częstotliwości lotów. 

Przewoźnik Akasa Air – ambitne plany rozwojowe

Nowy indyjski przewoźnik ma spore ambicje, aby zdominować część rynku. Przewoźnik rozpoczął działalność w trudnych warunkach gospodarczych. Jak sam współwłaściciel przyznał, że bierze pod uwagę porażkę biznesową (Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Współzałożyciel Akasa Air: Jestem przygotowany na porażkę).

Na razie jednak przewoźnik szybko się rozwija, planując uruchomić 150 lotów tygodniowo. Linia lata na trzech trasach — Mumbai-Ahmedabad, Bengaluru-Kochi i Bengaluru-Mumbai. Każdego dnia na trasie Bengaluru-Mumbai obsługuje dwa loty w każdą ze stron. Kolejne loty zostaną dodane 30 sierpnia i 19 września, co ma być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony pasażerów.

Zobacz także: Linie Qantas straciły przez COVID blisko 7 miliardów dolarów

72 samoloty w ciągu najbliższych pięciu lat

Przewoźnik Akasa Air rozpoczął działalność z dwoma samolotami. 16 sierpnia dodano trzeci, który ma pozwolić na zwiększenie efektywności. Aby umocnić pozycję pan-indyjską, w planach jest dodawanie jednego samolotu co dwa tygodnie. Tym samym do końca marca 2023 roku linia lotnicza ma dysponować 18 samolotami.

W ciągu pięciu najbliższych lat flota Akasa Air ma liczyć dodatkowe 54 samoloty, zwiększając liczebność floty do 72. Dyrektor generalny Akasa Air Vinay Dube, który jest również współzałożycielem, przekazał, że zrealizowanie pięcioletniego planu rozwojowego będzie możliwe dzięki zabezpieczonemu zapleczu finansowemu. Współzałożyciel linii Rakesh Jhunjhunwala jest 52. najbogatszą osobą w Indiach. Biznesmen zainwestował 35 milionów dolarów w około 40% udziałów w Akasa Air.

Zobacz także: Turystyka w Polsce odbudowuje się po pandemii! Coraz więcej turystów odwiedza nasz kraj

Pomimo trudności gospodarczych i niesprzyjającego otoczenia makroekonomicznego należy pamiętać, że Indie to jeden z najszybciej rozwijających się krajów na świecie. Populacja Indii wynosi aktualnie 1,4 mld ludzi i jest to tym samym dynamicznie wzrastający rynek lotniczy. Potencjał nowego przedsiębiorstwa jest zatem całkiem spory, a plany ekspansji poparte analizami rynku.

Lufthansa znowu masowo anuluje loty? Piloci odrzucili ofertę płacową

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button