DrogowyTransport

General Motors odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych

Wzrost sprzedaży elektryków jest dowodem na postępującą transformację w sektorze motoryzacji. Bardzo dobre wyniki sprzedaży pojazdów EV odnotował amerykański gigant, General Motors. 

General Motors odnotowuje wzrost sprzedaży elektryków

General Motors widzi swoją szansę w transformacji sektora motoryzacji. Według danych zaprezentowanych przez EV-Volumes.com GM odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych. Od 2016 roku sukcesywnie rośnie zainteresowanie pojazdami EV, jednak największy wzrost wolumenu odnotowano w 2021 roku.

Zobacz także: General Motors przedłuża decyzję o zawieszeniu działalności w Rosji. Planowane zwolnienia

Spory wpływ na osiągnięty wynik miało nie tylko zainteresowanie ze strony konsumentów, ale również inwestycje w rozwój tego sektora. W konsekwencji udało się osiągnąć bardzo dobre wyniki. Łączna liczba 516 634 plasuje General Motors na czwartym miejscu na świecie. To jednak wciąż bardzo daleko za numerem jeden, Teslą z ponad 900 000. W 2021 roku General Motors ogłosił zamiar wyprodukowania ponad 30 nowych modeli pojazdów elektrycznych do 2025 roku.

Statista

Zobacz także: Światowa produkcja litu wzrosła o 21% r/r. Gdzie znajdują się największe złoża?

Transformacja w sektorze motoryzacji najszybciej postępuje w Chinach

W latach 2019 i 2020 sprzedaż elektryków w Ameryce Północnej wzrosła głównie z uwagi na wprowadzenie atrakcyjnych, nowych ofert prawie wszystkich producentów OEM oraz z lepszej dostępności Tesli Model 3 i Y. Mimo wszystko w ostatnich latach transformacja motoryzacyjna spowolniła w USA, przyspieszyła natomiast w Europie i ChRL (Więcej: Europa wyprzedza USA pod względem popularności elektryków).

Liderem w transformacji motoryzacyjnej wciąż pozostaje Chińska Republika Ludowa, co dobitnie pokazuje poniższy wykres. W 2020 roku sprzedaż elektryków w Chinach ustępowała wyłącznie danym europejskim. Przełom nastąpił w 2021 roku. Wówczas Chiny znacząco wysunęły się na prowadzenie.

Jednak wśród pozytywnych danych dotyczących rozwoju General Motors, pojawiają się również informacje o niedociągnięciach konstrukcyjnych. W minionym tygodniu korporacja została zmuszona do wycofania 484 155 pojazdów z amerykańskiego rynku. Powodem były problemy związanie z działaniem pasów bezpieczeństwa. Pomimo że nie doszło do żadnych wypadków związanych z usterką, dość poważnie odbiło się to na wizerunku firmy.

Toyota liderem sprzedaży w USA. General Motors został zdetronizowany!

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button