PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Girteka chce przyciągnąć młodych pracowników, oferując dodatki pozapłacowe

Litewska grupa logistyczna chce stać się konkurencyjnym pracodawcą na europejskim rynku. Girteka planuje przyciągnąć do firmy nie tylko kierowców, ale również pracowników administracyjnych. Dodatki pozapłacowe oferuje, które proponuje Girteka mają ograniczyć rotację.

Girteka – dodatki pozapłacowe mają przyciągnąć młodych

Obecne warunki na rynku pracy są trudne z perspektywy pracodawcy szukającego wykwalifikowanej kadry. W całej branży TSL brakuje kierowców. Litewska grupa logistyczna chce przyciągnąć pracowników szeregiem ulg i dodatków pozapłacowych. Girteka zaczęła oferować kierowcom ubezpieczenie zdrowotne obejmujące m.in. finansowanie leczenia ambulatoryjnego i stacjonarnego w szpitalach.

Zobacz także: Girteka: brak kierowców prowadzi do wzrostu kosztów w transporcie

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Jens Hovgaard Jensen, Chief People Officer firmy Girteka, powiedział:

Wiemy i rozumiemy, że pracownicy są największym kapitałem każdej firmy. To, jak dopasowują się do potrzeb biznesowych, jak rozwijają się równolegle z biznesem i jak skuteczne są, ma kluczowe znaczenie. Wiemy też, że w ostatnim czasie w wyniku pandemii znacząco zmieniło się podejście do zdrowia. Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy benefit dla pracowników. Zebraliśmy dane i informacje, aby zapewnić najlepsze i szyte na miarę rozwiązania, które łączą potrzeby z perspektywy biznesowej i pracowników.

Zobacz także: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Europejska branża TSL a brak wykwalifikowanych pracowników

Girteka zapewnia również o bezpłatnym ubezpieczeniu zdrowotnym nie tylko dla kierowców, ale także dla pracowników administracyjnych w podpoznańskich Sadach. Jak podaje przedsiębiorstwo, wiele osób zdecydowało się na pracę w Girtece właśnie ze względu na kulturę organizacyjną i dodatkowe korzyści, jakie firma zapewnia pracownikom.

Przedsiębiorstwo chce stać się konkurencyjnym pracodawcą na europejskim rynku. Litewski operator nie ukrywa, że oferta jest skierowana również do polskich kierowców. Girteka liczy przede wszystkim na młodych pracowników, którzy zyskają doświadczenie, rozpoczynając pracę w litewskiej grupie. Cały sektor transportu zmaga się z poważnym problemem. Więcej kierowców odchodzi co roku na emeryturę, niż rozpoczyna pracę. Oferta Girteki ma to zmienić.

Przedsiębiorstwa starają się ograniczyć rotację pracowników, oferując im poza płacowe benefity mogące wpływać na ich decyzję o pozostaniu w firmie. Plan ma być realizacją założeń koncepcji Odpowiedzialnej Logistyki. Grupa przeszła w minionych miesiącach transformację wizerunkową, zmieniono logo oraz dokonano restrukturyzacji przedsiębiorstwa. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, Girteka zmieniła nie tylko logo, ale również politykę prowadzenia firmy. Wiosną zrezygnowano z obsługi wschodnich rynków, skupiając się na ekspansji w kierunku Skandynawii. Nowy plan rozwojowy obejmuje także większe zaangażowanie w kwestie ochrony klimatu.

Kolejne zmiany w Girteka Logistics! Trwa restrukturyzacja przedsiębiorstwa

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button