KolejowyTransport

4 września PKP Intercity wprowadzi kolejną korektę kolejowego rozkładu jazdy

PKP Intercity przekazuje informację o planowanej korekcie kolejowego rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 4 września. Taki układ pozostanie przez dwa miesiące, do początku listopada. Przewoźnik tymczasowo wstrzyma ruch w północnej części kraju (na wskazanych liniach). Co jeszcze obejmie korekta PKP Intercity? 

Korekta PKP Intercity – linia 404 będzie nieczynna

Zmiana organizacji ruchu nastąpi wskutek prowadzonych prac inwestycyjnych. Od 5 do 23 września wtrzymane zostanie połączenie nr 405 na odcinku Jastrowie – Okonek. Na odcinku Piła Główna – Szczecinek pasażerowie mogą liczyć natomiast na autobusową komunikację zastępczą.

Zobacz także: W połowie września ruszy akcja „Rower za złotówkę z PKP Intercity”

Od 24 września do 7 października nieczynna będzie linia nr 404 na odcinku Podborsko – Białogard. Pociągi, które kursują na tej trasie, będą miały skróconą trasę do Szczecinka. Pasażerowie z pomijanych stacji mogą liczyć na autobusową komunikację zastępczą.

Od 23 do 28 października zamknięta będzie linia nr 202 na trasie Sławno – Karwice. Pociągi skierowane do i z Kołobrzegu będą realizować skróconą trasę do Słupska. Pomiędzy Słupskiem i Kołobrzegiem pasażerowie będą mieć do dyspozycji komunikację zastępczą. Na odcinku Koszalin – Słupsk/Ustka- Koszalin również będą kursować autobusy. Podano także, że:

Pociągi kursujące na trasie Szczecin – Gdynia – Olsztyn – Gdynia – Koszalin w okresie 24-28 października będą jeździć wahadłowo w relacjach Szczecin – Koszalin – Szczecin i Sławno – Gdynia/Olsztyn/Białystok – Sławno, a na odcinku Koszalin – Sławno – Koszalin transport zapewni ZKA.

Gdzie pasażerów czekają tzw. zamknięte tory?

Prowadzone prace wymuszają przedłużenie zamknięcia jednego z torów na odcinkach Centralnej Magistrali Kolejowej (linia nr 4) oraz linii kolejowej nr 8. W przypadku pierwszej z nich ruch jednotorowy będzie prowadzony na odcinku Olszamowice – Włoszczowa Północ (do 7 października). Natomiast w terminie od 8 października do 5 listopada na odcinku Pilichowice – Olszamowice. Jeden z torów łączący Niedźwiedź – Kraków zostanie wyłączony do 10 października.

PKP Intercity podaje również, że prowadzone prace będą miały wpływ na dopuszczalną prędkość na wskazanych odcinkach, a tym samym mogą wpływać na opóźnienia.

Ruch jednotorowy będzie obowiązywał na dwóch odcinkach linii kolejowej nr 91 od Rzeszowa do Sędziszowa Małopolskiego. Od 1 października przewoźnik wstrzyma realizację połączenia na jednotorowej linii łączącej Tarnów i Stróże. Pociągi wiozące pasażerów w Bieszczady będą poruszać się alternatywną trasą, obejmującą Rzeszów i Dębicę.

Zobacz także: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Wciąż trwają również prace na Warszawskim Węźle Kolejowym. Ze względu na remont ruch kolejowy w stolicy będzie podlegał zmianom, które zostały wprowadzone podczas aktualnej korekty (trwającej do 3 września).

PKP Intercity zapewnia, że 3 i 4 września na dworcach w największych polskich miastach (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Wrocław) do dyspozycji będą informatorzy mobilni, którzy udzielą stosownych informacji.

PKP Cargo publikuje szacunkowe wyniki. Pierwsze półrocze ze stratą

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button