LotniczyTransport

Duża ofensywa Wizz Air w Arabii Saudyjskiej! 20 nowych połączeń

W ramach swojej ekspansji w Arabii Saudyjskiej, która rozpoczęła się na początku tego roku, Wizz Air wkrótce uruchomi nowe loty z Europy do najpopularniejszych miejsc w bliskowschodnim państwie. Pasażerowie będą więc mogli dotrzeć do Rijadu, Dżuddy i Ad-Dammamu. W sumie do sieci przewoźnika zostanie dodanych 20 nowych regularnych połączeń.

Wizz Air planuje dużą ekspansję w Arabii Saudyjskiej

Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły kolejną dużą ekspansję na Bliskim Wschodzie. Tym razem jest to kilka nowych tras z Arabii Saudyjskiej, a konkretnie z Rijadu, Dżuddy i Ad-Dammamu. W sumie w siatce połączeń linii pojawi się 20 nowych tras regularnych. Przewoźnik już w czerwcu zapowiedział wejście na rynek saudyjski, ale wtedy były to tylko trzy trasy z Ad-Dammamu. Wcześniej Arabia Saudyjska postanowiła zachęcić linie lotnicze do rozwijania lotów z tego kraju poprzez rządowy program Air Connectivity. Jednym z planów Saudów jest zwiększenie liczby odwiedzających kraj do 100 milionów do 2030 roku.

Wizz Air otworzy 10 nowych tras ze stolicy kraju Rijadu. Uruchomione zostaną loty do Bukaresztu, Budapesztu, Katanii, Larnaki, Mediolanu (lotnisko Malpensa), Neapolu, Rzymu (Fiumicino), a także do Sofii, na lotnisko Marco Polo w Wenecji i Wiednia. Dżudda otrzyma regularne połączenia lotnicze z Wiedniem, Bukaresztem, Budapesztem, Mediolanem (Malpensa), rzymskim lotniskiem Fiumicino, Larnaką i lotniskiem Marco Polo w Wenecji. Oprócz wcześniej ogłoszonych tras z Ad-Dammamu do Rzymu, Wiednia i Abu Dhabi, pojawią się także nowe połączenia do Tirany, Budapesztu i Larnaki. Bilety na wszystkie te loty są już w sprzedaży na stronie przewoźnika. W zdecydowanej większości przypadków będą to przewozy dwa razy w tygodniu, niektóre tylko raz. Loty mają się rozpocząć w różnych terminach między jesienią tego roku a wiosną przyszłego roku.

Wizz Air

Czytaj też: Wizz Air zapowiedział nowe połączenia z polskich lotnisk

Obustronna szansa

Dyrektor generalny Wizz Air, József Váradi powiedział, że Arabia Saudyjska oferuje szeroki wachlarz możliwości podróżowania, niezapomniane miejsca i niezliczoną ilość ekscytujących atrakcji, nie wspominając o rosnącej liczbie atrakcji kulturalnych. Arabia Saudyjska mogłaby być także trampoliną do rozwoju nowej siatki połączeń długodystansowych, której głównymi atutami byłyby zamówione w dużej liczbie przez przewoźnika wąskokadłubowe samoloty Airbus (uruchomienie dodatkowych tras może zależeć także od tego, kiedy po rocznym opóźnieniu linia będzie mogła odebrać dostawy takich 321XLR).

Inni komentatorzy zwracają uwagę, że zwiększony ruch spodziewany jest również w przeciwnym kierunku, ponieważ Arabia Saudyjska również rozważa otwarcie i więcej mieszkańców królestwa wybiera atrakcyjne dla nich kierunki europejskie. Nie mówiąc już o tym, że w ramach reform społecznych saudyjskie kobiety mogą teraz na przykład podróżować za granicę na własnych paszportach bez męskiego nadzoru.

Czytaj też: Ruch lotniczy w Polsce ostro w dół, w Łodzi w mocno w górę

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button