Info z rynku

Kolejna sieć rozwija automaty paczkowe. Bricomaty już w niemal 100 lokalizacjach

Sieć Bricomarché stawia coraz więcej automatów paczkowych pod własnymi marketami. Bricomaty to autorska usługa click&collect, która cieszy się coraz większą popularnością. 

Sieć Bricomarché intensywnie rozwija Bricomaty

Sieć Bricomarché stawia automaty paczkowe przy własnych marketach budowlanych. Bricomaty służą do bezkontaktowego odbioru zamówień. Urządzenia znajdują się już przy niemal połowie sklepów firmowych. Pierwsze boksy pojawiły się jeszcze w 2019 roku, jednak to po pandemii sieć zaczęła intensywnie rozwijać tę formę odbioru zamówień.

Dr Katarzyna Jańczak-Stefanide, Dyrektor Generalna sieci Bricomarché w Polsce mówi, że aby dopasować rozmiar automatu paczkowego z uwzględnieniem podziału na konkretne schowki, przeanalizowano najczęstsze koszyki zakupowe polskich klientów. Na tej podstawie również zaproponowano układ, który uwzględniałby zarówno zamówienia drobne, jak i większe, np. płyty OSB. Usługa click&collect cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na elastyczne warunki odbioru zamówień.

Zobacz także: Poczta Polska instaluje automaty paczkowe m.in. przy sklepach sieci Biedronka

Ponad 100 automatów paczkowych w Polsce

Sieć może się już pochwalić niemal 100 punktów służących do odbioru zamówień. Co istotne, sieć przystosowała automaty paczkowe również do odbioru produktów o dużych wymiarach, np. drzwi. Klient wcześniej opłaca mówienie online wybraną metodą (np. Przelewy24). Zamówienie może zostać odebrane o dogodnej porze dnia lub nocy. Co ważne, taka forma odbioru jest bezpłatna.

Zobacz także: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Bricomaty funkcjonują w zakresie zbliżonym do innych tego typu urządzeń na rynku. Oznacza to, że działają całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Użytkownik otrzymuje powiadomienie ze wskazaniem daty odbioru, po czym skanuje kod lub wpisuje go ręcznie. Francuska sieć planuje kolejne inwestycje w te rozwiązania, w związku z rosnącą popularnością automatów paczkowych w Polsce.

Jednocześnie sieć wspiera rozwój innych form e-commerce. Od zeszłego roku funkcjonuje aplikacja „Moje Bricomarché”, która pozwala na dostęp do akcji promocyjnych. Jak podaje sieć, już niedługo klienci za jej pomocą będą mogli dokonywać zakupów online.

InPost postawił 4-tysięczny Paczkomat w Wielkiej Brytanii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button