MorskiTransport

Kanada chce zmniejszyć podwodny hałas emitowany przez statki

Kanadyjski rząd zainwestuje w nowe technologie, które pomogą zredukować podwodny hałas emitowany przez statki na krajowych wodach. Minister Transportu, Omar Alghabra, ogłosił, że rząd wyda ponad 3,1 miliona dolarów na 22 projekty, które pomogą zmniejszyć wpływ podwodnego hałasu statków. Inicjatywa Quiet Vessel została ogłoszona 30 czerwca 2021 roku. Projekty dostarczą również wskazówek dla przemysłu, środowisk akademickich i Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), aby wpłynąć na przyszłe standardy projektowania cichych statków.

Kanada chce zmniejszyć podwodny hałas emitowany przez statki

Podwodny hałas emitowany przez statki może negatywnie wpływać na środowisko morskie i wrażliwe ssaki morskie, w tym na wieloryby czy też orki. Kanada zainwestuje w nowe technologie w celu zmniejszenia podwodnego hałasu powodowanego przez statki. 11 sierpnia Minister Transportu, Omar Alghabra, ogłosił przekazanie ponad 3,1 miliona dolarów na 22 projekty. Projekty, które otrzymały dofinansowanie obejmują:

  • warsztaty mające na celu określenie bezpiecznych i praktycznych sposobów ograniczania hałasu pod wodą,
  • opracowanie narzędzi, dostępnych dla wszystkich członków przemysłu morskiego, w celu przewidywania i wdrażania skutecznych cichych konstrukcji do nowo budowanych statków,
  • opracowanie nowych narzędzi do śledzenia w czasie rzeczywistym podwodnego hałasu emitowanego przez statki,
  • opracowanie narzędzi do wykrywania ssaków morskich i ostrzegania pobliskich statków.

Czytaj też: Lotnisko Liège promuje loty w ciągu dnia, by nie denerwować mieszkańców

Inicjatywa Quiet Vessel

Inicjatywa Quiet Vessel została ogłoszona 30 czerwca 2021 roku. Projekty finansowane w ramach Quiet Vessel pomogą wygenerować dowody techniczne potrzebne do wsparcia kanadyjskich środków zarządzania hałasem na Morzu Salish i w innych miejscach w Kanadzie. Dostarczą one również wskazówek dla przemysłu, środowisk akademickich i Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), aby wpłynąć na przyszłe standardy projektowania cichych statków.

Nasz rząd jest zaangażowany w utrzymanie bezpieczeństwa naszych ekosystemów morskich, a ta inwestycja pomoże właśnie to zrobić. Inicjatywa Quiet Vessel będzie rozwijać nowe technologie, aby pomóc zmniejszyć podwodny hałas emitowany przez statki. Wspólnie z przemysłem i środowiskiem akademickim będziemy nadal podejmować konkretne kroki w celu ochrony naszych zagrożonych ssaków morskich i utrzymania bezpieczeństwa naszych wód – powiedział minister Omar Alghabra.

Czytaj też: Polskie Linie Oceaniczne kupiły kolejny statek. Nowy nabytek ma blisko 200 metrów długości

Shipbreaking Platform chce, by zbadać toksyczność złomowania statków

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button